שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
איתי שטרן
איתי שטרן
הילה קורח ואברי גלעד בתוכנית "העולם הבוקר". מחפשים עורך
הילה קורח ואברי גלעד בתוכנית "העולם הבוקר". מחפשים עורך צילום: טל גבעוני
איתי שטרן
איתי שטרן

אברי גלעד, מגיש תוכנית הבוקר של "רשת" יחד עם הילה קורח, פרסם היום בעמוד הפייסבוק האישי שלו פוסט שבו הוא קורא לאנשים להגיש את קורות החיים שלהם למשרת העורך של התוכנית, לאחר שהעורך הנוכחי, תום כספי, עוזב. לצד דרישות סף שכוללות ניסיון, הבנה באקטואליה, בגרות נפשית ויכולת עמידה בלחצים, כותב גלעד כי המועמד לתפקיד צריך להביא עימו "תפיסת עולם ציונית". בהמשך דבריו כותב גלעד: "בקיצור, מחפשים מישהו־הי שהאישיות שלהם כפי שתתבטא בתוכנית תבוא טוב לאנשים על הבוקר, שיגבשו כל יום ליין־אפ שיהיה גם קשור למציאות אבל גם מסתכל עליה בעין טובה, בלי לדכדך, להשחיר ולבאס".

דרישת סף הזו, כפי שנוסחה על ידי גלעד, מנוגדת ללשון החוק שוויון ההזדמנויות בעבודה שקובע כי "לא יפלה מעסיק בין עובדיו או בין דורשי עבודה מחמת מינם, נטייתם המינית, מעמדם האישי, הריון, טיפולי פוריות, טיפולי הפריה חוץ־גופית, היותם הורים, גילם, גזעם, דתם, לאומיותם, ארץ מוצאם, מקום מגוריהם, השקפתם, מפלגתם או שירותם במילואים". הדרישה לתפיסת עולם ציונית, אם כך, מנוגדת לסעיף ה"השקפה" בחוק זה, ופוגעת במי שאינו אוחז בתפישת עולם זו ויבקש להתקבל למשרה שהציע גלעד.

הפוסט המקורי של גלעד
צילום: מתוך עמוד הפייסבו

לאחר פניית "הארץ" מחק גלעד את הסעיף הדורש תפיסת עולם ציונית, ושינה אותו ל"השתדלות להימנע מלשון הרע". בפוסט נוסף ציין כי "הובא לידיעתי כי בקשה מספר 9 בפוסט הקודם אינה חוקית על פי החוק לשיוויון הזדמנויות בעבודה. לכן אני מסיר את הדרישה להשקפת עולם ציונית ומחליף אותה ב'משתדל להימנע מלשון הרע'. מקווה שזה בסדר".

ראוי לציין כי אין זו הפעם הראשונה שבה גלעד יוצא נגד מי שאינו אוחז בדעותיו הציוניות והימניות. בראיון שהעניק בשנה שעברה ל"גלובס" נדרש גלעד לדעותיו הפוליטיות ואמר: "יש לי הרבה יותר כוח בתור אחד שהתפכח, כי ימניים־מבית הרבה יותר קל לבטל, אבל אותי קשה יותר לבטל כי הייתי שם. אני הייתי שמאל עמוק, לא אגיד קיצוני, אבל הייתי הקופירייטר של מרצ לצורך העניין. אני מכיר את כולם. מכיר את הלך המחשבה. והבנתי שבשמאלנות אין באמת אהבת אדם". בשיחה אחרת עם סטודנטים באוניברסיטת אריאל ציין גלעד כי "אני נותן העדפה בתוכנית שאני מגיש לדעות לאומיות ולא נותן פתחון פה למי שאני מגדיר כאויב".

אברי גלעד מסר בתגובה: "האמת היא שפרסמתי את דרישת הציונות כדי לראות כמה זמן יעבור מהפרסום עד לטלפון מ'הארץ'. התשובה היא 57 דקות".

חברת יו.אר הפקות, שמפיקה את תוכנית הבוקר של רשת, מסרה: ״מדובר בפוסט אישי של אברי גלעד. אנו בטוחים שתפקיד אטרקטיבי זה של עורך תוכנית הבוקר המובילה בישראל יביא עמו אינספור מעומדים מצוינים״.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ