משרד הפנים לא יאכוף את פקודת העיתונות ולא יסגור את העיתון באילת שהפר אותה - חינוך וחברה - הארץ

משרד הפנים לא יאכוף את פקודת העיתונות ולא יסגור את העיתון באילת שהפר אותה

בשבוע שעבר פורסם ב"הארץ" כי המשרד סגר את המקומון כיוון שהוא יצא לאור ללא אישור. בעקבות זאת, הודיע המשרד שישקול מחדש את השימוש בפקודת העיתונות שהשר דרעי פועל לביטולה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

משרד הפנים הודיע אתמול (ראשון) לבעלי המקומון "אילת לייב" כי ביטל את הנחייתו לסגור אותו לאלתר על בסיס פקודת העיתונות - מאחר ששר הפנים פועל ממילא לביטולה. מקור בכיר אמר ל"הארץ" כי בעקבות הפרשה, גם פקודת העיתונות לא תיאכף עוד עד לביטולה.

עידו לבנה, סגן הממונה על מחוז דרום במשרד, שהורה על סגירת המקומון, שיגר אתמול מכתב לבעליו, סרגיי יונס, ובו הודיע כי נסוג בו מדרישתו לחדול מהפצת העיתון. "הריני להודיעך כי בשל ההליך החקיקתי לביטול פקודת העיתונות שיבשיל בימים הקרובים לידי חקיקה, עליך לראות בפנייתי כמבוטלת", כתב לבנה.

שער המקומון "אילת לייב", שיצא לאור החודש
שער המקומון "אילת לייב", שיצא לאור החודש

בשבוע שעבר פורסם ב"הארץ" כי לבנה פנה ליונס בדרישה להפסיק לאלתר את הפצת העיתון משום שעבר על פקודת העיתונות ולא קיבל רישיון להוצאתו ממשרד הפנים. זאת למרות ששר הפנים אריה דרעי פועל להשלים את ביטול פקודת העיתונות בתוך כמה שבועות, הגדיר אותה ארכאית והבהיר שאינה הולמת את שוק התקשורת המודרני. בעקבות הפרסום, הודיע משרד הפנים בשבוע שעבר כי הוחלט לבדוק מחדש את השימוש בפקודת העיתונות כדי לסגור עיתונים עד לביטולה הסופי.

מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, הפיץ בשבוע שעבר נוהל עדכני להנהלת המשרד ולעובדיו, ובו דיווח על הליכי החקיקה שמקדמת הכנסת והדגיש כי על העובדים בכל הדרגים לפעול בהתאם לחוק. החוק לביטול פקודת העיתונות אושר בממשלה בדצמבר ובפברואר עבר בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. 

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ