שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
לי ירון
לי ירון
הפגנת הנכים בראשון לציון, היום
הפגנת הנכים בראשון לציון, היוםצילום: עופר וקנין
לי ירון
לי ירון

ארגוני נכים שמתנגדים למתווה להעלאת קצבאות הנכות מאיימים לחסום את הגישה לנמל התעופה בן גוריון, אם ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יתערב במשא ומתן להעלאת הקצבה. ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" מסר היום (ראשון): "אנו קוראים לראש הממשלה להיפגש איתנו בעצמו ולא על ידי שליחים. הבעיה היא נושא לאומי ומוטלת עליו החובה לפתור אותה". מחר בבוקר צפוי לקום אוהל מחאה מול מתחם הכנסת בירושלים, שיוצב במקום במשך שבוע באישור המשטרה.

מאוחר יותר היום קיימו ארגוני נכים מסיבת עיתונאים, שבה השתתפו 15 קבוצות המתנגדות למתווה שהוסכם בחודש שעבר. בהודעות דובר ארגון הנכים הופכים לפנתרים נמסר כי "הוחלט שכל הארגונים שהשתתפו במסיבת העיתונאים ישתתפו ביחד בכל הפעולות". לדברי מוביל הארגון אייל כהן, המאבק "יעלה עוד שלב וייחסמו מפעלים חיוניים, נמלים, שדות תעופה ועוד". 

כהן הוסיף כי אין בכוונת הארגון לפרסם את הזמנים שבהם יערוך מחאות. "אני קורא מכאן לראש הממשלה: שב איתנו ופתור את בעיית הנכים כי לא זאת דרכנו, אבל זאת הדרך היחידה שנשארה לנו", אמר.

לפני כחודש הסכימו חלק מארגוני הנכים על מתווה לפיו קצבאות הנכים יועלו בעלות כוללת של 4.2 מיליארד שקל. ארגוני הנכים ישבו עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר הקואליציה דוד ביטן ויו"ר המועצה הלאומית לכלכלה אבי שמחון, שמונה על ידי ראש הממשלה למצוא פתרון למשבר. כל ששת הנציגים של ארגוני הנכים הצביעו בעד ההסכם.

עם זאת, ארגוני נכים אחרים שלא היו שותפים להסכם סירבו להפסיק את המחאה. הארגונים הציבו דרישות נוספות בפני הממשלה, והודיעו שימשיכו את חסימות הכבישים. "למיטב ידיעתנו, ההסכם רצוף חורים ואינו נותן מענה מלא ואמיתי למצוקות הנכים. בנוסף לכך, ובמיוחד לאור חוסר האמון הטוטאלי שלנו בממשלת ישראל, המאבק ממשיך ללא כל שינוי", אמרו בתחילת החודש בארגון הנכים הופכים לפנתרים. בחודש האחרון, מאז חתימת ההסכם, ארגוני הנכים המתנגדים לו עורכים הפגנות וחסימות כבישים ברחבי הארץ.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ