שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מיה אשרי
מיה אשרי
אודי בן משה. "הצגות מאוד מיוחדות אבל גם מאוד קומוניקטיביות"
אודי בן משה. "הצגות מאוד מיוחדות אבל גם מאוד קומוניקטיביות"צילום: דודו בכר
מיה אשרי
מיה אשרי

הבמאי המוערך אודי בן משה נבחר למנהל האמנותי של תיאטרון החאן בירושלים — כך אישר אתמול הוועד המנהל של התיאטרון. בן משה יחליף בתפקיד את מיקי גורביץ', שיסיים את תפקידו ב-30 בנובמבר השנה בתום 17 שנים.

בן משה, בן 51, הוא אחד הבמאים העסוקים בתיאטרון הישראלי. בימים אלה, רצות לפחות ארבע הפקות חדשות יחסית בבימויו: "נפוליאון – חי או מת" של ניסים אלוני בחאן, "ההצגה חייבת להיגמר" בבית ליסין, "כטוב בעיניכם" של שייקספיר בקאמרי, ו"מהומה רבה על לא דבר" של שייקספיר, גם היא בקאמרי. גם כמה מההפקות הוותיקות יותר שביים עדיין רצות. בין 2006 ל–2011, שימש בן משה כבמאי הבית של החאן במשך שש שנים, במהלכן ביים הפקות כמו "החולה המדומה" ו"תעלולי סקפן" של מולייר, "הנסיכה האמריקאית" של ניסים אלוני, ו"נשות ווינדזור העליזות" של שייקספיר.

בן משה זכה פעמיים בפרס במאי השנה בטקס פרסי התיאטרון, על "הנפש הטובה מסצ'ואן" של ברכט ועל "הרטיטי את לבי" של חנוך לוין, שתיהן עלו בקאמרי. כמו כן זכה בפרס רוזנבלום לאמנויות הבמה ב–2008, ושלוש פעמים בפרס מילוא לבמאים — ב-2010, 2014, ובשנה שעברה.

"עשיתי דרך ארוכה מתחילת דרכי כשחקן, ואחרי זה במאי של הפקות קטנות ואז במאי בתיאטרון גדול, ואני מרגיש שעכשיו זה הזמן לעשות משהו אחר", אמר בן משה בשיחה עם "הארץ". "אני רוצה לעזור לצעירים לעלות ולהתפתח, לבנות רפרטואר רחב יותר. זה נראה לי שלב נכון בהתפתחות שלי".

"אני אוהב את החאן", הוסיף. "את המקום, את האולם, את השחקנים, את הצוות שעובד שם. יש שם משהו ירושלמי — במובן הטוב והנעים של הדבר: האינטימי, הנעים, האותנטי. אני מאמין שהוא יאתגר אותי באופן שיעניין אותי".

"אודי הוא אחד הבמאים הכי טובים בארץ", אמרה הערב מנכ"לית החאן אלישבע מזי"א. "ראיתי את 'הרטיטי את לבי' ארבע פעמים. יש לו איזון עדין ונדיר בין היכולת לעשות הצגות מאוד מיוחדות אבל גם מאוד קומוניקטיביות. כמעט אין זה בנמצא, וזה מאוד מתאים לחאן. והוא גם בן אדם מקסים".

פרישתו של גורביץ בסוף השנה מסמלת סופו של עידן בתיאטרון החאן, אחרי כ–17 שנים שבהן היה הקול הבולט בעיצוב האסתטיקה שלו. "מיקי באמת הפך את החאן לתיאטרון מוביל בארץ וזה באמת הוא, והחאן וירושלים חייבים לו הרבה", אמרה מזי"א. "אני מניחה שהוא ימשיך להיות מעורב בחאן בצורה זו או אחרת".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ