נתניהו לאדלסון באירוע בניו יורק: אין תורמים גדולים ממך בעולם היהודי

נתניהו אמר את הדברים בערב הוקרה ליו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי. אדלסון, המקורב לראש הממשלה, הוא הבעלים של עיתון ישראל היום הנמצא במרכז חקירת תיק 2000 בגינו נחשד נתניהו בשוחד

נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ואדלסון במרכז הבינתחומי בהרצליה, ב-2016
נעה לנדאו

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף הלילה (חמישי) באירוע פרידה מיו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי בניו יורק, ושיבח בנאומו את מקורבו איש העסקים שלדון אדלסון ואת אשתו מרים. "אין תורמים גדולים ממכם בעולם היהודי. תגלית, יד ושם, מרכזים רפואיים, קמפוסים בקולג' - מה שלא תגידו - האדלסונים עושים את זה. תודה, תודה לשניכם, על כל מה שאתם עושים עבור העם היהודי ומדינת היהודים", אמר נתניהו.

אדלסון, המקורב לראש הממשלה, הוא הבעלים של עיתון ישראל היום הנמצא במרכז חקירת תיק 2000 בסיכומו המליצה המשטרה להעמיד לדין את נתניהו בגין עבירת שוחד. במסגרת חקירת הפרשה התגלו הקלטות בהן שוחח נתניהו עם מו"ל ידיעות אחרונות, ארנון (נוני) מוזס, והבטיח לו לצמצם את הפצת המתחרה העיקרי שלו, ישראל היום, בתמורה למינון הביקורת מצד ידיעות אחרונות כלפיו.

באירוע, שנערך במסעדת צ'יפריאני, נכחו גם נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ורג' בוש הבן ויושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין. ראש הממשלה הודה בנאומו לנשיא בוש. "כראש ממשלת ישראל, אני מודה לך על כל מה שעשית עבורנו בתור נשיא ארה"ב כדי לשמור על החירות בעולם ובמזרח התיכון".

ביום שלישי נאם נתניהו בפני ועידת השדולה היהודית איפא"ק בוושינגטון, שם התקבל במחיאות כפיים עזות, שנמשכו לאורך הנאום. בפתח דבריו הודה נתניהו לנשיא האמריקאי דונלד טראמפ על החלטותיו בעניין ירושלים והוסיף שהוא שמח במיוחד לשהות בבירת ארה"ב לאחר שזו הכירה בבירת ישראל.

עוד במסגרת ביקורו בארה"ב, נפגש נתניהו ביום שני עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בפעם החמישית בתוך שנה. טראמפ אמר בפתח הפגישה: "הפלסטינים רוצים לדעתי לחזור לשולחן המשא ומתן. אם הם לא יבואו לא יהיה שלום. גם זו אפשרות. כולם אומרים שזה ההסכם הכי קשה שניתן להשיג. מדובר על שנים על גבי שנים ויש שנאה והתנגדות. אני אומר לכם שאם נוכל להשכין שלום בין ישראל לפלסטינים זה יהיה דבר גדול לעולם, למדינה ולכל אדם ולכן אנחנו רוצים לנסות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ