בפעם החמישית בתוך שבוע: חשד לפשע שנאה בכפר פלסטיני - מדיני ביטחוני - הארץ

בפעם החמישית בתוך שבוע: חשד לפשע שנאה בכפר פלסטיני

מצלמות אבטחה תיעדו שני רעולי פנים חותכים צמיגים של מכוניות בכפר בורקה ליד רמאללה. עשרות עצי זית הושחתו בתקרית נפרדת סמוך לבורין בצפון הגדה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יותם ברגר
יותם ברגר

אלמונים השחיתו היום (שישי) עשרות עצי זית וריססו כתובות נאצה סמוך לבורין בצפון הגדה. בתקרית נפרדת שאירעה הלילה נמצאו כתובות נאצה, בהן "לגרש או להרוג", בכפר הפלסטיני בורקה שבאזור רמאללה. פלסטינים תושבי האזור סיפרו כי הושחתו צמיגיהם של כ-40 כלי רכב. מצלמות אבטחה מהכפר תיעדו שני רעולי פנים חותכים את הצמיגים. צה"ל והמשטרה נכנסו לכפר ופתחו בחקירה.

בשבוע החולף היו חמישה מקרים של השחתת רכוש על רקע לאומני, בצבר שלא היה כמותו זה חודשים. ביום שישי בשבוע שעבר הציתו אלמונים מסגד בכפר עקרבה. בשבוע החולף בשתי תקריות שונות הושחתו רכוש ועצים, ורוססו כתובות גזעניות, בכפרים עוריף, לובן א-שרקיה וא-סוויה. הפעולות התרחשו בחודשים האחרונים, אך זו הפעם הראשונה זו תקופה ארוכה, בת חודשים לכל הפחות, בה היה רצף אירועים כזה.

אלמונים משחיתים כלי רכב בבורקהקרדיט:

עד כה לא עצרו גופי הביטחון חשודים במעורבות בפשעי השנאה. עם זאת, אתמול נעצרו חמישה פעילי ימין קיצוני לאחר שתלו או חילקו כרוזים לפיהם "מח"ט שומרון יורה על יהודים". זאת בעקבות תקרית פינוי הצריף "ראש יוסף" בנוכחות המח"ט, בה ירו חיילים באוויר. בית משפט השלום בראשון לציון שחרר אתמול את העצורים שהובאו בפניו ומתח ביקורת על הגבלת חופש הביטוי שהייתה טמונה במעצרם מלכתחילה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ