המחבל כפת את הנרצחת לפני שירה בה, מעצור בנשק גרם לו להימלט - מדיני ביטחוני - הארץ
עדויות מהפיגוע באזור התעשייה ברקן

המחבל כפת את הנרצחת לפני שירה בה, מעצור בנשק גרם לו להימלט

נבדק חשד שהמחבל, פלסטיני מהכפר שוויכה, התכוון לקחת עובדים במפעל "אלון" כבני ערובה. הוא נעדר בשבועיים האחרונים מעבודתו כחשמלאי במפעל

יניב קובוביץ
בר פלג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
זירת הפיגוע, אתמולצילום: מוטי מילרוד
יניב קובוביץ
בר פלג

מעדויות שנאספו בעקבות הפיגוע באזור התעשייה ברקן היום (ראשון) עולה כי המחבל, פלסטיני מהכפר שוויכה שעבד במפעל "אלון" כחשמלאי, כפת את ידיה של הנרצחת, קים לבנגרונד יחזקאל, לפני שירה בה. בשל כך, נבדק חשד שהתכוון לקחת עובדים במפעל כבני ערובה. המחבל נמלט מהמקום וכוחות הביטחון פתחו במצוד אחריו. לפי דיווחים פלסטיניים, חיילים פשטו על ביתו של החשוד. לפי ההערכה, הוא פעל לבדו.

מהעדויות עולה כי המחבל, שלא הופיע לעבודה בשבועיים האחרונים, הגיע למפעל הבוקר בשעה שבע. הוא עבר במשרד שבו בוצע הפיגוע, ואז ירד לחדרו, לקח נשק ואזיקונים וחזר למשרד. הוא ניגש ללבנגרונד יחזקאל, שישבה בסוף המסדרון, וקשר אותה באמצעות האזיקונים. עובדת אחרת שישבה במשרד סמוך הבחינה בהתרחשות, ואז ירה בה המחבל ופצע אותה בבטנה. הפצועה הצליחה לחזור למשרדה ושם הסתתרה מתחת לשולחן. אז ירה המחבל בלבנגרונד יחזקאל שני קליעים. ההרוג השני זיו חג'בי שמע את קולות הירי וניסה להימלט, ואז נורה גם הוא. בהמשך נתקל המחבל בעובד נוסף, שלדבריו שלף אקדח, ירה בו והחטיא. המחבל ניסה לירות בעובד, אך אז התגלה מעצור בנשקו והוא נמלט.

זירת הפיגוע, אתמול
זירת הפיגוע, אתמולצילום: מוטי מילרוד
קים יחזקאל-לבנגרונד וזיו חג'בי
קים יחזקאל-לבנגרונד וזיו חג'בי

המחבל היה אחד מ-250 פלסטינים העובדים במפעל למיחזור אשפה. הממונה עליו במפעל אמר היום ל"הארץ": "הוא היה נורמלי, לא חשדתי בו. שום סימנים, נורמטיבי לחלוטין. הבחור לא דיבר עברית, אפילו לא מלה. דיברנו תמיד דרך אדם שלישי. הוא היה עובד טוב, כל דבר שהיה צריך לתקן הייתי שולח אותו. לדבריו, החשוד לא הגיע לעבודה בשבועיים האחרונים, בטענה "שיש לו בעיות בבית, משהו אישי. אמרתי לעצמי שיסיים את הבעיות ויחזור". הממונה הוסיף: "היום הוא הגיע אחרי תקופה ארוכה, עבד מהבוקר, אפילו תיקן תקלת חשמל, ופתאום עלה למעלה ועשה מה שעשה".

עובד אחר אמר: "בטח הוא תכנן את זה בתקופה הזו (שבה נעדר מהעבודה). אנחנו פה על בסיס אמון, בקשר טוב. אני מאמין בדו-קיום, אבל אחד כזה הורס כל מה שבנית. גם העובדים הפלסטינים מבולבלים". לדברי האחראי, "אנשים פה יושבים מתוסכלים, יהודים וערבים. זה ישפיע עליהם, הפרנסה שלהם תיפגע. עוד חודש יהיה סגר, מה יהיה אתם?"

מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, מסר הערב: "ברגעים אלה הצבא, שב"כ ומשטרת ישראל מבצעים מצוד אחרי המחבל, וכמו מחבלים אחרים אנחנו נדע לשים את היד עליו ועל שולחיו ולגדוע את יד הטרור שפוגעת בנו ללא הבחנה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לפיגוע בפתח ישיבת הממשלה הבוקר. "מדובר בפיגוע טרור מאוד קשה שבו נרצחו שני ישראלים באכזריות רבה ונפצעה אזרחית שלישית", אמר. "כוחות הביטחון במרדף אחרי הרוצח הנתעב, ואני בטוח שיתפסו אותו ושנעמיד אותו לדין ונמצה את הדין אתו בהקדם. אני רוצה לשלוח בשמי ובשם הממשלה תנחומים למשפחות ואת תקוותנו להחלמת הפצועה". שר הביטחון אביגדור ליברמן הוסיף: "צה"ל וכוחות הביטחון מנהלים מצוד נרחב אחר המחבל בן הבליעל שביצע את הפיגוע הקשה בברקן. זה רק עניין של זמן עד שנשים עליו את היד".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ