שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מיה אשרי
מיה אשרי
מיקי גורביץ'
מיקי גורביץ. לפני כשנתיים נחשפו בה"הארץ" תלונות נגדוצילום: תומר אפלבאום
מיה אשרי
מיה אשרי

הבמאי והמורה למשחק מיקי גורביץ' התפטר הערב (חמישי) מתפקידו בסטודיו ניסן נתיב בתל אביב על רקע שלוש תלונות חדשות על הטרדה ותקיפה מינית – כך פורסם הערב בחברת החדשות. על פי הפירסומים, מדובר בתלונות של בוגרים טריים שהגיעו להנהלה בימים האחרונים. לפחות באחד המקרים, מדובר לכאורה באינוס תוך ניצול יחסי מרות. 

מסטודיו ניסן נתיב נמסר: "עם קבלת התלונות הנהלת סטודיו ניסן נתיב פתחה בהליך ברור במסגרתו זימנה את מיקי גורביץ' לשיחת הבהרה בה הוא ביקש לסיים את תפקידו באופן מיידי. בסטודיו ניסן נתיב נהלים ברורים ולא גמישים בנוגע ליחסי סגל תלמידים". גורביץ' לא התייחס לדברים.

עו"ד רוני אלוני-סדובניק, המייצגת את אחת המתלוננות, מסרה ל"הארץ" כי "זהו יום עצוב לעולם התרבות והבמה, ומצד שני יום חשוב להרבה שחקנים ושחקניות מבוגרות וצעירות ששותקות שנים את אלם ההלם והבגידה באמונן. 'ניסן נתיב' הוא אחד המוסדות האקדמיים החשובים והמובילים בישראל ויש לשבח את ההחלטה המהירה לקיים בירור עם מר גורביץ' ולקבל את התפטרותו המיידית".

גורביץ', בן 66, משמש מורה בניסן נתיב כארבעה עשורים, ובעוד כחודשיים יפרוש מתפקידו כמנהל האמנותי של תאטרון החאן הירושלמי בתום כ-17 שנה. לפני כשנתיים נחשף בעיתון "הארץ" כי שחקניות בשני המוסדות כבר התלוננו בעבר בפני ההנהלות השונות על התנהלותו של גורביץ' – שתיים בחאןושלוש בניסן נתיב – אך לא ננקטו כלפיו שום הליכים משמעתיים.

בין היתר, התברר כי גורביץ' נהג לקיים בביתו מפגשים אישיים בשעות מאוחרות (על אף שתקנות ניסן נתיב אוסרות מפורשות על מפגשים מסוג זה); לגעת בבטנן של השחקניות, לכאורה כחלק משיטת העבודה; לבקש מהן לדמות תנועות אוננות; ולקיים איתן שיחות בעלות אופי מיני. בתחקיר "הארץ" נחשפו מקרים דומים נוספים, שלא הגיעו לכדי תלונה להנהלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ