שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דרעי לקצב: איני מעוניין בחנינה, רק במשפט חוזר

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

האסיר אריה דרעי אינו מעוניין בחנינה, שאותה ביקש אחיו, הרב יהודה דרעי. עורך דינו של אריה דרעי, יגאל ארנון, שלח אתמול מכתב לנשיא המדינה, משה קצב, ובו הוא מבקש בשם מרשו שלא להידרש לבקשת החנינה. ארנון כתב כי מרשו אינו מבקש רחמים, וכי הוא מעוניין אך ורק במשפט חוזר כדי להוכיח את חפותו. ארנון כתב עוד כי המהלך נעשה לא על דעתו של אריה דרעי ולא בידיעתו.

מוקדם יותר אתמול בבוקר הודיעה לשכת הנשיא כי קצב לא יטפל בבקשת החנינה לדרעי כל עוד לא הסתיים הדיון בבקשה שהוגשה לבית המשפט העליון לקיום משפט חוזר, וכל עוד לא ניתנה החלטה בבקשה. בד בבד הבהירה לדרעי היועצת המשפטית של הנשיא, עו"ד ורדה אומנסקי, כי בתום כל ההליכים המשפטיים הוא יוכל, אם יראה לנכון, לפנות לנשיא המדינה שוב בבקשת חנינה מחודשת.

לשכת הנשיא דחתה אתמול "מכל וכל" דברי פרשנות שנשמעו בתקשורת, ולפיהם הנשיא קצב אינו מעוניין לכאורה לטפל בחנינה לאריה דרעי, משום שלא תהיה לו ברירה אלא להיענות לבקשה כזאת - זאת כביכול בשל מחוייבותו לש"ס, שבקולות חברי הכנסת שלה נבחר לנשיא. פרשנות זו כונתה על ידי לשכת הנשיא "חסרת יסוד".

דוברת הנשיא, אלישבע בראון-לפידות, אמרה, כי "החלטות נשיא המדינה בענייני חנינה הינן ותהיינה ענייניות ובמיטב שיקול הדעת והאחריות".

בקשת החנינה שהגיש יהודה דרעי סימנה במידה רבה שינוי במדיניות משפחת דרעי במאבקה על השחרור. במכתב, שנשלח בערב יום העצמאות, טען דרעי כי אף שהוא עדיין סבור שאחיו זכאי, הוא אינו מעוניין להתנצח בסוגיה, והוא מבקש את מידת החסד.

לדבריו, אחיו סבל מספיק מעינוי הדין בהליכים המשפטיים, שנמשכו יותר מעשר שנים. יהודה דרעי ציין במכתבו גם את מצבה הקשה של המשפחה מאז הושם אחיו במאסר, ובמיוחד את מצבה הרפואי הקשה של אמו. אתמול הוחרפו התגובות במשפחת דרעי למכתב.

תל צור כינה את המקרה: "תקרית משפחתית מביכה". לדבריו, למרשו נודע על הבקשה מכלי התקשורת.

משה ריינפלד מוסיף: שלב הראיות במשפטו של אריה דרעי בתיק הציבורי הסתיים אתמול בבית משפט השלום בירושלים, בלא שסניגוריו הביאו אפילו עד הגנה אחד מטעמם, חוץ מהנאשם עצמו.

השופטים שולמית דותן, חיים לחוביצקי וצבי פרקש קבעו כי ההגנה והתביעה יגישו להם עיקרי טיעון בכתב, אך סיכומיהן יישמעו בעל פה: סיכומי התביעה יישמעו ביוני, וסיכומי ההגנה ביולי.

דרעי עומד לדין בבית משפט השלום בירושלים על עבירות מרמה והפרת אמונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ