שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

תהיו רותם סלע

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
רותם סלע
צילום: שוקה כהן
אהוד ברק
אהוד ברק

הימים האלה הם ימי מבחן לכולם. ישראל היהודית הציונית הדמוקרטית נמצאת בסכנה מול כוחות נחרצים החותרים לעוות אותה.

שלושה כתבי אישום הוכנו נגד אדם החשוד בפלילים, של שוחד, מרמה והפרת אמונים. בניסיון להציל את עצמו מנסה אותו אדם לרסק את יסודות הדמוקרטיה, את מערכת המשפט, הפרקליטות, המשטרה ובית המשפט העליון — כל המובן מאליו הדמוקרטי. הוא עושה זאת כשהוא חובר למשיחיים־גזעניים קיצונים, הרוצים גם הם לרסק את המשפט, את החברה האזרחית ואת כל המובן מאליו על פי הכרזת העצמאות השוויונית, כדי להשליט את חזונם המשיחי־הגזעני והאנטי־דמוקרטי.

הוא עושה זאת כשהוא מפקיר את האזרחים, גוזל מהם את הישגי כישרונם ועמלם ואת המשאבים שהיו צריכים לגבות חינוך והזדמנות לכל ילד, דירה בהישג יד לבני זוג שעובדים ושירותי בריאות וחיים של כבוד לוותיקים שבנו את מה שיש לנו; את כל אלה הוא גוזל ומעביר אל הקיצונים והמקורבים.

ההיסטוריה לימדה, שכאשר יש ניסיון משטרי לרמוס את הדמוקרטיה ואת חירויות היסוד של האזרחים, יש רק שתי אפשרויות: או שנאבקים ועוצרים זאת מיד, או שנידונים לשנים של חשיכה. לכן חובתנו להיאבק — בוודאי עד הבחירות — כדי שנדע שעשינו הכל כדי שחזון מדינת ישראל הציונית הדמוקרטית ינצח.

לשם כך על כל מפלגות המרכז־שמאל, וקודם כל כחול לבן, להחליף הילוך, לרדת לזירת האגרוף הפוליטית ולהתעמת בבוטות, מטווח קרוב, עם מנהיג פצוע ופגיע שסרח, אך יחצה כל גבול כדי להינצל ממחיר החרפה. להעביר את המאבק אל שטח היריב, לתקוף את עיוות היהדות והציונות שנעשה בידי גזענים וכהניסטים, המכשכשים כזנב בכלב החשוד. להלום ולחטוף מהלומות בלי להתנדנד, עד יום הניצחון.

בתוך ים המלים והסרטונים מזהה הציבור בחושיו הבריאים את מי שנחוש יותר לנצח, ונמשך אליו. האמנתי ופעלתי לאיחוד כוחות רחב עוד יותר, אך במצב שנוצר — חיוניוֹת אחדות המטרה ומניעת התכתשות בין מרכיבי המרכז־שמאל. זה תפקיד מנהיגי הגוש, ובו ייבחנו.

נפתלי בנט הצמיד השבוע את האיום של חמאס לאיום של בג"ץ, ובנימין נתניהו הופך עולמות בשביל הכהניסטים. זה נתניהו שדיבר על בצלאל סמוטריץ' כשר החינוך ומדבר על איתמר בן גביר כחבר בוועדה למינוי שופטים. זאת סכנה פנימית לקיומנו, החמורה מכל סכנה אחרת.

איני מזלזל בשום סכנה. ביליתי את רוב חיי כשאני ניצב מול הסכנות שמבחוץ. זהו מאבק פוליטי, אך בה בעת מאבק מוסרי. כבר נאמר ש"המקום הכי חם בגיהנום שמור למי שבעת משבר מוסרי שומר על נייטרליות". אל לנו למצוא את עצמנו שם. לשם כך על כל אזרח לפעול ברוח דברי הנשיא ג'ון קנדי — לא לשאול מה מישהו אחר או מפלגה אחרת עושה או לא עושה, אלא לעשות את מה שאתה יכול: להתנדב, לכתוב מאמרים, לתלות שלטים, להפגין, לשכנע, כל אחד לפי יכולתו. הֱיו רותם סלע, גל גדות ואייל וולדמן. כי כאשר שלטון מושחת הדואג לעצמו מסכן את הישגי הציונות, זה הזמן להיאבק ולעשות.

זה זמן מאבק. לא מאוחר עדיין. אפשר וצריך לנצח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ