תאמר נפאר קורא לציבור הערבי להצביע בשיר חדש: "קולנו יעזור לשלוח את ביבי לכלא"

בשירו החדש המלווה גם בקליפ, נראה הראפר הפלסטיני אזרח ישראל בזירת אגרוף ומצהיר: "זוהי האדמה שלנו אך המדינה שלהם. אם לא נצביע — נמצא את עצמנו מחוץ למדינה"

איה חיות
איה חיות
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נאפר בקליפ החדש. "מצביע בשביל אחיי ואחיותיי מ-67"
נאפר בקליפ החדש. "מצביע בשביל אחיי ואחיותיי מ-67"צילום: צילום מסך מתוך הקליפ
איה חיות
איה חיות

הראפר תאמר נפאר פרסם היום (חמישי) שיר חדש בערבית בשם "Tamer Must Vote", בו הוא קורא לציבור הערבי בארץ להצביע ביום הבחירות בעוד פחות משבוע. "זו התשובה שלי לימין הפשיסטי", כתב בפוסט בו שיתף את הסרטון בעמוד הפייסבוק שלו.

בקליפ נראה הראפר הפלסטיני אזרח ישראל המזדהה כפלסטיני עומד מול עצמו בזירת האבקות, ומנהל דיאלוג עם דמותו הכפולה בעניין חשיבות ההצבעה בקרב הציבור הערבי, הידוע באחוזי ההצבעה הנמוכים בקרבו. "אני עומד להצביע עבור אחיי ואחיותי ב–67", שר הראפר וממשיך, "בשביל השיבה אני הולך להצביע, עבור הנשים המוכות במקלטים אצביע, כדי שאוכל לשיר למי שמחרים אותנו, במקום לדבר איתם בתוך משאיות טרנספר". 

במקום אחר בשיר הוא מוסיף כי "זוהי האדמה שלנו אך המדינה והכנסת שלהם; אתם אמרתם זאת: הקול שלי לא שווה כלום, הרוב גזענים — אנחנו אבודים. אבל אם הקול שלנו יכולה לעזור לשלוח את ביבי לכלא ולזרוק את ליברמן מהכנסת — כבר זה שווה את ההצבעה. או שנצביע, או שנמצא את עצמנו מחוץ למדינה". בקליפ מתארחת גם השחקנית הפלסטינית־ישראלית למיס עמאר, שהיתה מועמדת לפרס אופיר לשחקנית הראשית הטובה ביותר על תפקידה בסרט "סופת חול". 

בהצהרה לעיתונות שהוציא עם פרסום השיר כתב נפאר "זה המאבק שלנו ואני לא מתכוון לוותר על כל כלי שעומד לרשותי. אבל לא בגלל הדמוקרטיה הישראלית, אלא בגלל הגזענות והאפרטהייד. כשבאים להרוס בתים בשכונה, כשאשה נרצחת, וגם כשמנסים להשתיק אותי — אני יודע מי עמד איתנו, ושאנחנו לא חייבים לוותר על הייצוג שלנו".

נפאר הפך לסמל מחאה של החברה הערבית בשנת 2016, בעיקר בשל עימותיו המתוקשרים עם שרת התרבות והספורט מירי רגב. בספטמבר 2016 ביצע עם יוסי צברי בטקס פרסי אופיר את השיר "אני לא פוליטי", שבו שולב קטע משירו של מחמוד דרוויש. בתגובה נטשה השרה רגב את האולם. באוקטובר 2016 אף דרשה לבטל הופעה של נפאר בחיפה, אך זו התקיימה למרות הכל. בשירו החדש מתייחס נפאר גם לסכסוך הזה, ומסביר שלמרות מי שהוא מכנה "פשיסטים", יש גם פוליטיקאים שעמדו לצד החברה הערבית. "כשמירי ניסתה להוריד אותי מהבמה, הם עמדו איתי, לא ראית?" הוא שר. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ