שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מח"ט הגזרה הסתער והרג את המחבלים

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
דוד רטנר
עמוס הראל
מאת אורי אס

מפקד החטיבה המערבית של צה"ל בגבול לבנון, אלוף-משנה דרור רופא, הוא שהסתער על שני המחבלים והרג אותם. הוא הגיע לזירת האירוע כמפקד הגזרה (צה"ל אחראי על ביטחון הפנים באזורים הסמוכים לגבול) בעקבות הדיווחים הראשונים על פיגוע הירי.

אל"מ רופא סיפר שהגיע למקום עם סגן גרמן רוז'קוב, שנהרג בהיתקלות. הכוח בפיקודו ירד מהרכבים והתקדם לעבר המחבלים, שהסתתרו על שפת הכביש. "סגן רוז'קוב הגיע יחד איתי - הוא הלך מצד שמאל ואני הלכתי מימין", סיפר המח"ט, "נכנסנו למגע עם המחבלים, אני הסתערתי והוא חיפה עלי. אחד מהם יצא מבין השיחים, והתחיל להתקדם לעברנו, תוך כדי אש. אני מקבל חיפוי, יוצא מאחורי אחד הרכבים, מסתער לכיוון שלו והורג אותו".

מיד אחר כך יצא המחבל השני מבין השיחים. "הוא השליך שלושה רימונים, ואחרי שהשלישי התפוצץ, הרגתי גם אותו", אמר רופא במסיבת עיתונאים בפיקוד הצפון אמש. לאחר הריגת שני המחבלים נשאר המח"ט בשטח והשתתף בחיפושים אחרי מחבלים נוספים שאולי השתתפו בחוליה, אולם לא נמצאו כל סימנים המעידים על שותפים נוספים לפיגוע.

מפקד הגזרה המערבית המערבית בעוצבת הגליל, אלוף-משנה דרור רופא, קצין גולני, היה בעברו מפקד סיירת גולני, ושימש בעבר מפקד חטיבת מילואים, ואף מילא תפקידים בכירים בחטיבת גולני ובעוצבת הגליל.

רופא נכנס לתפקיד בסוף חודש מאי 2000, יום אחרי השלמת הנסיגה בלבנון. טקס החילופים נדחה בכמה ימים בשל הנסיגה החפוזה מלבנון. עד עכשיו היתה הגזרה שקטה לגמרי חוץ מכמה תקריות של יידוי אבנים מעבר לגבול וכמה תקריות ירי שבהן היה מעורב חיזבאללה.

אולם רופא אינו היחיד שטוען כי הרג את המחבלים. אחד מכלי הרכב שהגיעו אתמול למטע האבוקדו שעה אחרי שהאירוע הסתיים, היה ג'יפ מסוג "האמר", נהוג בידי י"ס, חייל של החטיבה המרחבית, תושב אחד היישובים הבדווים בצפון. ס' היה הנהג של הכוח שהוקפץ בעקבות הירי של המחבלים. על פי גרסתו, הוא האחראי להריגתו של אחד המחבלים. "הגענו סמוך לכביש ופתאום ראיתי אדם חמוש יורה עלי בצרורות ארוכים. לא הפסקתי את הנסיעה, שברתי לכיוון שלו ועליתי עליו", סיפר ס', "הוא הספיק לירות כדור ישר לכיוון הראש שלי ואז דרסתי אותו והוא נהרג מיד".

למזלו של ס', ה"האמר" ממוגן ירי והקליע נעצר במשקוף תא הנהג. "אם הייתי נוסע בג'יפ בט"ש רגיל, הייתי מת עכשיו", אמר. חבריו של ס', עמדו אתמול והביטו במבטים מלאי הערכה בתחתית הרכב שעליה הותז דמו של המחבל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ