שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נחתם ההסכם הסופי למיזוג זכייני ערוץ 10

ההסכם יאפשר להפעיל את את הערות באמצעות חברה אחת שתשדר במשך כל ימי השבוע

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מאת הדר חורש

ההסכם הסופי למיזוג זכייני ערוץ 10 נחתם אתמול (שני) בהרצליה בין שתי הזכייניות, ישראל 10 ושידורי עדן. כל בעלי המניות בישראל 10 ושידורי עדן יהיו בעלי המניות בחברה הממוזגת. בעלי המניות העיקריים יהיו יוסי מימן, יו"ר הדירקטוריון (40%), אלפרד אקירוב (10.5%) חברת הפניקס (7%) אהוד בן ש"ך (6%), דורון אביב (5.5%), זלמן שובל (5%). עוד 26% ממניות הערוץ מתחלקים בין בעלי מניות קטנים, ובהם המנכ"לים לשעבר של ערוץ 10, יוהנה פרנר ורוני אלגרנטי, והמשקיעים ישראל רינגל וחברת ITN.

מיזוג שתי הזכייניות יאפשר סופית הפעלה של הערוץ באמצעות חברה אחת שתשדר במשך כל ימי השבוע. לפי התוכנית העסקית יפעלו בעלי המניות ובראשם יוסי מימן לאיתור משקיעים שיזרימו לערוץ את ההון, הנדרש לרכישת מעמד איתן בשוק השידורים והפירסום בישראל. עם כניסת המשקיעים צפוי חלקם של מרבית המשקיעים בערוץ לפחות, אם כי מימן מתכוון לשמור על חלקו.

ביום חמישי הקרוב צפויה מועצת הרשות השנייה לדון בתוכנית העיסקית שהגישה הנהלת הערוץ. התכנית מציבה יעדי שיקום, ומבוססת על עלייה הדרגתית ברמת השידורים עד לעמידה במרבית התחייבויות שנטלו על עצמם הזכיינים עם זכייתם בזיכיון השידורים. על פי ההערכות שנמסרו לרשות השנייה, לישראל 10 סיכוי גבוה להחזיר למשקיעים את השקעתם בתקופת הזיכיון. בשלוש השנים הקרובות יתבסס הערוץ על הכנסות עצמיות והזרמות הון מהבעלים ומבנק לאומי, וב-2005 עד 2006 הוא צפוי להגיע לאיזון תפעולי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ