שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הראל השקעות תמזג את סהר-ציון ושלוח לחברת ביטוח אחת; יאיר המבורגר ימונה ליו"ר

מאת שלומי שפר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מאת שלומי שפר

דירקטוריון חברת הראל השקעות החליט אתמול על נקיטת כל ההליכים הנדרשים למיזוג חברות הביטוח שלוח וסהר-ציון, שהן חברות בנות בשליטה מלאה, לחברת ביטוח אחת שתיקרא הראל חברה לביטוח. יו"ר ומנכ"ל הראל השקעות, יאיר המבורגר, אמר כי השינוי יתבצע בתחילת 2003, וכי בקבלת ההחלטה הובא בחשבון מצב שוק הביטוח בעולם ובישראל וכן עתידו בשנים הקרובות.

המטרה העיקרית של המיזוג היא צמצום העלויות של הקבוצה. על פי ההערכות, החברה תפטר עד 7% מהעובדים. מהחברה נמסר כי לנוכח השינויים הרגולטוריים שהתרחשו ויתרחשו בשוק ביטוח החיים, התחרות בשוק ביטוחי הבריאות ומצבם המידרדר של שוקי ההון בישראל ובעולם - הגיעה הנהלת החברה למסקנה ששילוב מערכות השיווק והמכירות וכן המטות בחברה אחת יביא לניהול ממוקד יותר ולמקסום רווחי הקבוצה.

חברת הביטוח הראל תנוהל על ידי שני מנכ"לים משותפים - המנכ"ל הנוכחי של סהר-ציון, מוקי אברמוביץ, והמנכ"ל הנוכחי של שלוח, מוטי רוזן. יו"ר סהר-ציון, גדעון המבורגר, יכהן כנשיא החברה, ואחיו, יאיר המבורגר, ישמש כיו"ר. יואב מנור, המשמש כיו"ר חברת המחשבים של קבוצת הראל, ישמש כמשנה למנכ"ל.

חברת הביטוח דקלה, בשותפות של הראל (65%) ושירותי בריאות כללית (35%), תמשיך לפעול כחברה עצמאית. המיזוג, שיתבצע על פי הוראות מס הכנסה בדבר שינוי מבנה ומיזוג, כפוף להליכים הקבועים בדין, לרבות אישורם של המפקח על הביטוח, נציבות מס הכנסה, הממונה על ההגבלים העסקיים ובית המשפט.

אנליסט הביטוח של אילנות בטוחה, אלון גלזר, אמר כי מדובר בתהליך מתבקש, המתרחש בכל חברות הביטוח. לדבריו, בחברות שכבר עברו תהליך דומה - כמו כלל ביטוח, מגדל והפניקס - ניתן לראות תוצאות מרשימות של המיזוגים. גלזר הוסיף כי התוצאות ניכרות בעיקר בירידה משמעותית בהוצאות, בין היתר בשל חיסכון בכוח אדם ובשטחי משרדים, שתרמה לגידול ברווחיות. גלזר אמר כי תהליך הקונסולידציה הפנימי של חברות הביטוח מלמד על העתיד לקרות בקרוב גם בבנקים. זאת, בין היתר לנוכח תפיסתו החדשה של הפיקוח על הבנקים, המצדד במיזוגים בין בנקים גדולים לקטנים. גלזר סבור כי תהליך של מיזוג בתוך הקבוצות הבנקאיות הוא עניין של זמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ