שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

היום יינתן גזר הדין במשפטם של יעקב נמרודי והסופר אריה קרישק

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מאת צבי הראל

שופט בית משפט השלום בתל אביב, דוד רוזן, יגזור הבוקר את העונש במשפטם של יו"ר מועצת המנהלים של העיתון "מעריב", יעקב נמרודי, והסופר, אריה קרישק. התביעה ביקשה לגזור על המורשעים מאסר בפועל, קנס של 240 אלף שקל ומאסר על תנאי. כמו כן ביקשה התביעה לפסול את המורשע יעקב נמרודי מלשמש כדירקטור בחברות ציבוריות. הסניגור, עו"ד יגאל ארנון, ביקש לבטל את הרשעתו של נמרודי ולהטיל עליו שירות לתועלת הציבור.

יעקב נמרודי וקרישק הורשעו בהטרדת עדי מפתח במשפטו של עופר נמרודי, בנו של יעקב נמרודי, ובשיבוש מהלכי משפט. השניים הורשעו בהטרדת רפי פרידן ויגאל תם ואילו קרישק הורשע גם בפרשת העד מוקי גינוסר בקבלת דבר במרמה.

בהכרעת הדין המרשיעה שניתנה לפני יותר מחודש ימים, קיבל השופט את טענת התביעה כי 60 אלף השקלים, שהעביר יעקב נמרודי לקרישק בשלושה תשלומים חודשיים שווים, לא נמסרו לסופר תמורת עבודת כתיבה, אלא בעיקר תמורת עבודתו של קרישק מול עדי התביעה במשפטו של עופר נמרודי. התובעת, עו"ד זמירה גולדנר, נקבה בסכום הקנס של 240 אלף שקל שהוא פי ארבעה מטובת ההנאה שקיבל קרישק מנמרודי.

התובעת טענה כי לא היה מקרה כה חמור בישראל של שיבוש הליכי משפט כאשר המורשעים, בתעוזתם, רמסו ברגל גסה את תקינות ההליך המשפטי וחופש העיתונות. לדעת התובעת, עברו הביטחוני של יעקב נמרודי מהווה סיבה להקל במאסר בפועל, אולם לא מהווה סיבה לוותר עליו.

סניגורו של נמרודי ביקש מהשופט לקבוע כי הוא כשיר לשמש כדירקטור בחברות ציבוריות חרף הקביעות בהכרעת הדין. הסניגור ציין את גילו של יעקב נמרודי, 77 שנים, והוסיף כי פסילתו לתקופה של חמש שנים, משמעותה פקיעת כהונתו כדירקטור לצמיתות. בין עדי האופי של יעקב נמרודי היה ראש הממשלה אריאל שרון שבמכתב לבית המשפט כתב כי "שמעתי בצער על הרשעתו של יעקב נמרודי ואני מבקש מבית המשפט הנכבד להקל בעונשו". עו"ד מיכה פטמן, סניגורו של קרישק, ביקש להסתפק במאסר על תנאי..

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ