שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מאת יהונתן ליס
מאת יהונתן ליס

הרב חגי איזירר, אב בית הדין האזורי ברחובות, מונה אתמול לכהונת דיין בבית הדין הרבני הגדול, חרף התנגדות ארגוני הנשים והרב הראשי אליהו בקשי דורון. איזירר הצהיר אתמול אמונים בפני הנשיא עם חמישה דיינים אזוריים חדשים.

ארגוני הנשים טענו כי איזירר נמנע לחלוטין מכפיית גט על הבעל, גם במקרים שבהם הבעל מגלה אלימות כלפי אשתו. עוד ציינו מקרים שבהם ביטל איזירר חתונה, זמן קצר לפני קיומה, לאחר שפסל את גיור אם החתן. במקרה אחר הורה איזירר למשפחה חרדית שערכה ברית מילה לילד מאומץ מחו"ל בבית דין אחר "להקיז דם ברית" מחדש, כתנאי לאישור הגיור. גם בקשי דורון התנגד למינוי בשל הקו המחמיר שנקט איזירר, בהן פסיקות נגד נשים. אולם המינוי אושר ברוב של שבעה מבין עשרת חברי הוועדה.

טקס הצהרת האמונים במשכן הנשיא כמעט שבוטל אתמול, לאחר שהרב בקשי דורון הודיע לנשיא משה קצב כי לא יוכל ליטול חלק בטקס, בשל מחלה. על פי החוק, חייבים שני הרבנים הראשיים להשתתף בטקס ולחתום על כתב ההסמכה לדיינים. קצב חשד כי בקשי דורון מוחה על מינויו של איזירר ושאל אותו אם הוא מחרים את הטקס בשל המינוי.

בקשי דורון אישר כי התנגד למינוי, אך טען כי בכוונתו לחתום על כתב ההסמכה של איזירר בהקדם האפשרי, לאחר שנבחר כדין. הנשיא ובקשי דורון שוחחו עם היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, ובדקו עמו אם יוכל לחתום על כתבי ההסמכה של הדיינים בימים הקרובים. רובינשטיין אישר צעד זה והטקס התקיים כסדרו.

בקשי דורון אמר אתמול בתגובה כי "חשבתי בזמנו כי הרב איזירר נוקט קו קצת מחמיר. עם זאת, הוא ידידי האישי. לעובדה שלא הגעתי לטקס אין שום קשר לעמדתי בשאלת מינויו. אם הייתי יודע שאלה החשדות שיועלו נגדי, הייתי עושה מאמץ ומגיע".

מבית הנשיא נמסר כי הוא שוחח עם רובינשטיין שתמך בקיום הטקס וראה בו הליך חוקי. הנשיא שוחח גם עם הרב בקשי דורון ואף הוא הביע תמיכה בקיום האירוע. הרב ציין כי רק מפאת מחלה, הוא סירב להשתתף.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ