שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שגיא גנגר עשוי לסיים תפקידו בלומניס

גנגר החזיר במלואה את ההלוואה של 2 מיליון דולר שלקח בערבות של לומניס לצורך רכישת דירה בניו יורק. החברה סירבה להגיב

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מאת עידו אלון

ארבע שנים לאחר שהצטרף ללומניס בחסות בעל השליטה אריה גנגר, עשוי שגיא גנגר לעזוב את תפקידו כסמנכ"ל תפעול בחברה. אתמול פירסם "מעריב" כי גנגר יעזוב עקב דרישה של המנכ"ל החדש של לומניס, אבנר רז. לומניס סירבה להגיב בעניין.

שגיא גנגר הצטרף ללומניס בנובמבר 99' כסמנכ"ל כספים, כשהיה בן 27 בלבד. הניסיון העסקי הסתכם שלו בלימודי מינהל עסקים בוורטון ועבודה בבתי ההשקעות DLJ והולדינג קפיטל. הוא זכה בתפקיד בחברה בעלת מכירות שנתיות של מאות מיליוני דולר לאחר שאביו אריה גנגר זכה בחברה לאחר מאבק שליטה מול מנכ"ל שמעון אקהויז. כעבור שנתיים מונה שגיא גנגר לסמנכ"ל תפעול בלומניס.

בשלוש השנים האחרונות זכה שגיא גנגר לשכר ובונוסים בהיקף של 1.1 מיליון דולר, ומימש מניות במיליוני דולרים נוספים. ב-2000 קיבל שגיא גנגר שכר בעלות של 120 אלף דולר, ב-2001 הוא זכה ל-211.8 אלף דולר ובונוס נאה של חצי מיליון דולר, וב-2002 הוא קיבל משכורות שנתיות בהיקף של רבע מיליון דולר. באותה תקופה רשמה לומניס הפסדים מצרפיים של 173 מיליון דולר.

בנוסף, העניקה לומניס לשגיא גנגר במחצית 2001 ערבות בגין הלוואה בהיקף של 2 מיליון דולר שהוא לקח לצורך רכישת דירה בניו יורק. את ההלוואה העניק בנק סיגנצ'ר, המוחזק על ידי בנק הפועלים. לומניס פועלת בשנים האחרונות במידה רבה כתוצאה מאשראי מצטבר של כמיליארד דולר שהעניק לה בנק הפועלים.

כנגד הלוואה זו העמיד שגיא גנגר אך ורק את 268 אלף מניות לומניס שבידיו, השוות כיום 509 אלף דולר בלבד. עם זאת השיב שגיא את ההלוואה במלואה לאחר שהתברר שלומניס לא תוכל להמשיך לערוב לכך מיוני 2003 עקב חוקי סרביינס-אוקסלי. בלומניס אישרו כי שגיא גנגר פדה את ההלוואה שניתנה לו במלואה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ