שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
דפנה מאור
דפנה מאור
דפנה מאור
דפנה מאור

האחים ברקלי, הבעלים של קבוצת העיתונות סקוטסמן, הגישו הצעת רכש של 700 מיליון ליש"ט (1.26 מיליארד דולר) עבור עיתוני "טלגרף" של הולינג'ר, דיווח ה"אובזרבר". בכך נענו לתג המחיר שמבקשת הולינג'ר לקבל עבור העיתונים הבריטיים שלה. הולינג'ר מוכרת בימים אלה חלקים נכבדים מאימפריית העיתונות שלה, כולל "ג'רוזלם פוסט" הישראלי.

דיילי מייל, קבוצת העיתונות המתחרה בטלגרף, מנסה להתחרות באחים ברקלי ברכישת טלגרף. לפי דיווחים, בשבוע שעבר הגישה דיילי מייל הצעת רכש נמוכה בהרבה מזו המיוחסת לאחים ברקלי, של כ-650 מיליון ליש"ט, והיתה על סף יציאה מהתמודדות על הרכישה. קבוצת משקיעים נוספת, שהגישה הצעה בסוף השבוע, היא 3i, חברת ההשקעות הפרטית.

קבוצת עיתוני הטלגרף כוללת את העיתון היומי "דיילי טלגרף", עיתון סוף השבוע "סאנדיי טלגרף" והמגזין "ספקטייטור". האחים ברקלי, כך נאמר, רואים ברכישה שלהם "הזדמנות של פעם בחיים".

הולינג'ר העמידה למכירה את נכסיה העיתונאיים, לאחר שנקלעה למצוקת מזומנים, והמנכ"ל שלה ובעל השליטה, קונרד בלאק, הודח בעקבות ביקורת קשה מצד המשקיעים של החברה - כי פעל תחת ניגוד עניינים. עניין דל מדי ברכישת נכסיה של המוציאה לאור "הולינג'ר", הוביל את החברה להתמקד במכירת "דיילי טלגרף" הבריטי. מכירת עיתון "שיקגו סאן-טיימס" ועיתונים אחרים של הולינג'ר באזור שיקגו, הוקפאה, לעת עתה. מכירת "ג'רוזלם פוסט" עומדת על הפרק, אך החברה לא תמקד את מאמציה בה כעת.

ב"ג'רוזלם פוסט" מתעניינים מספר רוכשים, הכוללים, לפי הערכות, את חיים סבן, איל המדיה האמריקאי-ישראל; קבוצת המו"לות הקנדית קאנווסט, שבבעלות משפחת אספר; שמות נוספים שהוזכרו בהקשר לרכישת ה"פוסט" הם של מורטימר זקרמן, המיליארדר היהודי המחזיק את העיתון "דיילי ניוז אוף דה וורלד", ושל מרשל גובוטי, משקיע אמריקאי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ