אקספון הבריטית קיבלה רישיון לשיחות בינ"ל בישראל; מבטיחה להוריד המחירים ב-30% - כללי - הארץ

אקספון הבריטית קיבלה רישיון לשיחות בינ"ל בישראל; מבטיחה להוריד המחירים ב-30%

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שר התקשורת אהוד אולמרט העניק אתמול רישיון לחברת שיחות בינלאומיות נוספת - אקספון הבריטית. החברה תספק את שירותיה באמצעות קידומת בינ"ל 018, והיא החברה החמישית המקבלת רישיון לשיחות בינלאומיות, אחרי שאינטרנט זהב קיבלה באחרונה רישיון והצטרפה לבזק בינלאומי, קווי זהב וברק. אקספון תתחיל לפעול בעוד כמה חודשים.

מנכ"ל אקספון העולמית, גיא ניסנזון, אמר כי אקספון תציע מחירים הנמוכים בכ-30% ממחירי השיחות הבינלאומיות המקובלים היום בשוק. אקספון העולמית נשלטת על ידי אברהם קינן וגיא ניסנזון, ומרכזה בבריטניה. לחברה יש גם מרכז בארצות הברית, באמצעות חברה שנרכשה לפני שבועיים על ידי אקספון. החברה הבת, אקספון ישראל, נשלטת על ידי אקספון העולמית (74%) ועל ידי חברת חש"ן (26%). חש"ן נשלטת על ידי גיורא שפיגל וקרובי משפחה ישראלים של בעלי השליטה באקספון, משפחות ניסנזון וקינן.

ניסנזון אמר כי החברה תפעל בשוק הישראלי באמצעים דומים לאלה בהם היא פועלת בשוק הבריטי, באמצעות שיווק ישיר ומכירת כרטיסי חיוג.

אקספון כבר הביאה לבחינה בישראל את המתגים המתקדמים שהיא מבקשת להפעיל, מתוצרת קומסיס. המתחרים החדשים בשוק השיחות הבינלאומיות יפעילו מתגים המסוגלים לנהל תעבורת שיחות על גבי רשתות רגילות ורשתות אינטרנט (Soft Switch), וכהכנה לעידן החדש החלו גם המפעילים הוותיקים - בזק בינלאומי, קווי זהב וברק - לעבור למתגים אלה.

בימים הקרובים מתכוון משרד התקשורת להשלים את הענקת הרישיון לחברת נטוויז'ן, החברה השלישית שהגישה בקשה לרישיון בעקבות9 החלטת משרד התקשורת להרחיב את התחרות בתחום השיחות הבינלאומיות. נטוויז'ן נכשלה לפני כחודש בניסיונה לגייס הון בהנפקה ראשונה של מניות לציבור. בכירים בנטוויז'ן אמרו כי דחיית ההנפקה לא תשנה את תוכניות החברה להיכנס בקרוב לשיחות הבינ"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ