מג'ינק חוזרת מהקבר: השלימה סבב גיוס של 27 מיליון דולר בהובלת VantagePoint האמריקאית - כללי - הארץ

מג'ינק חוזרת מהקבר: השלימה סבב גיוס של 27 מיליון דולר בהובלת VantagePoint האמריקאית

בסבב השתתפה גם פורמולה ונצ'רס וקרן ההשקעות היפאנית JAIC שהשקיעה בחברה בעבר; החברה הקפיאה לפני חצי שנה את פעילותה בשל מאבק בין בעלי מניות

צורי דאר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
צורי דאר

חברת מג'ינק (magink), מפתחת טכנולוגית הדיו הדיגיטלי שרק לפני כחצי שנה הקפיאה פעילותה בשל מאבק בין בעלי מניות, הודיעה היום על השלמת סבב גיוס של 27 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה קרן ההון סיכון האמריקאית VantagePoint Venture Partners ושותפתה הישראלית פורמולה ונצ'רס, שנכנסו כמשקיעות חדשות, וכן השתתפה בו קרן ההשקעות היפאנית JAIC, שהשקיעה בחברה בעבר.

מג'ינק מפתחת ומשווקת טכנולוגית דיו-דיגיטאלי רפלקטיווית, המאפשרת לראשונה שימוש בתצוגה דיגיטלית מחוץ לבית, במשרד או במקומות סגורים, ללא צורך באנרגיה כלל בזמן הצגת המסר, ובעלות הנמוכה באופן משמעותי ביחס לטכנולוגיות תצוגה קיימות. לטכנולוגיה מגוון רחב מאוד של יישומים כגון ריהוט דיגיטלי, שלטי חוצות דיגיטליים, חומרי בנייה ועוד. מוצרי מג'ינק מיוצרים על ידי שותפתה היפאנית - חברת מיצובישי.

כזכור, באוקטובר 2003 קיבלה מג'ינק חוזה להשקעה בהיקף 6 מיליון דולר מקרן ההון סיכון סקויה קפיטל. אלא שהשקעה זו לא יצאה אל הפועל, בין השאר בשל סכסוך בין בעלי המניות. חודשיים מאוחר יותר תבעה החברה האם של מג'ינק, חברת סיקס איי (sixeye) את שתי שותפותיה במג'ינק - כלל תעשיות אלקטרוניקה וקומיוטק. בתביעה טענה סיקס-איי, הנמצאת בבעלות רן פוליאקין, כי כלל תעשיות וקומיוטק, המחזיקות יחד 20% בלבד ממניות החברה, ניצלו זכויות וטו שהיו להן כדי להשיג זכויות יתר במסגרת גיוס הכספים, ובכך פגעו לכאורה בפעילות החברה. סיקס-איי ביקשה מבית המשפט לבטל את זכויות היתר.

הסכסוך הביא להקפאת פעילות החברה לכחמישה חודשים ולפיטורי עובדיה. לפני כחודשיים, עם התקדמות המגעים עם המשקיעים, הוחזרו כל 30 עובדי מג'ינק לעבודה. ממג'ינק נמסר כי הסכסוך עם כלל וקומיוטק יושב, אולם בחברה סירבו לומר אם כלל וקומיוטק השתתפו בסבב זה.

"שוק שילוט החוצות העולמי, אחד השווקים בו פועלת החברה, נאמד כיום בכ-2 מיליארד דולר", אמר שי בייליס, שותף מנהל ומייסד פורמולה ונצ'רס. "עלות טכנולוגיית הדיו הדיגיטלי של מג'ינק נמוכה בסדר גודל מעלות שלטי חוצות דיגיטליים מבוססי LED ויש לה יתרונות שיווקיים מהותיים, כגון רזולוציה. הפוטנציאל העסקי של מג'ינק, הנובע מיתרונות אלו, מרחיק לכת".

מנכ"ל ומייסד חברת מג'ינק, רן פוליאקין, ציין כי ההשקעה תאפשר לחברה לבנות מערך הפצה ושיווק בפריסה גלובלית תוך כדי ביסוס מעמדה של החברה כמובילה עולמית בתחום.

מג'ינק נוסדה בשנת 2000 על ידי רן פוליאקין. לחברה מרכזי פיתוח בישראל ובאנגליה, ומטה שיווק ומכירות בארצות הברית.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ