מכתב לקוראי הארץ

החל מן השבוע הבא: מנויים דיגיטליים לגולשי אתר "הארץ". מו"ל העיתון מסביר

עמוס שוקן
עמוס שוקן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמוס שוקן
עמוס שוקן

בשבוע הבא נשנה את מערכת היחסים שבין "הארץ" לבין קוראי המהדורות הדיגיטליות, ונבקש מהגולשים המעוניינים בגישה מלאה לתכני העיתון לרכוש מנוי. ישראלים שמשלמים בעבור תוכן דיגיטלי עד כה, עושים זאת בעיקר באתרים בינלאומיים גדולים, בעבור מוסיקה, סדרות טלוויזיה ועל אפליקציות בסמרטפונים. "הארץ" הוא העיתון הישראלי הראשון שמצטרף למגמה העולמית של גביית תשלום בעבור גישה מלאה לתוכן בפלטפורמות הדיגיטליות.

ההיגיון של הצעד הזה פשוט: הפקה של תוכן איכותי עולה לא מעט, והיא יכולה להיעשות לאורך זמן רק אם יש לה תמורה כלכלית. "הארץ" מעסיק מאות עיתונאים ועורכים והם אלה שיוצרים את התוכן האיכותי שלנו שזוכה למוניטין בישראל ובעולם. מנויי העיתון המודפס משלמים דמי מנוי, שהם מקור חיוני לכיסוי עלויות העבודה העיתונאית והעיתון. אבל הרגלי הקריאה משתנים והצמיחה בקרב הקוראים מתחוללת בעיקר בזירות הדיגיטליות. מכאן עולה הצורך לשתף גם את הקורא הדיגיטלי בכיסוי העלויות.

אצל קוראים מסוימים קריאת "הארץ" באמצעים הדיגיטליים החליפה את קריאת העיתון המודפס, אצל אחרים היא מתווספת לקריאת המהדורה המודפסת, ונוסף קהל קוראים חדש ונאמן שקורא רק בדיגיטל. הפקת "הארץ" במופעיו הדיגיטליים כרוכה אף היא בעלויות טכנולוגיות ובפיתוח תכנים ייחודיים. כמו עיתונים רבים בעולם, גם "הארץ" הופך מעיתון שמודפס פעם אחת ביום, לכזה שמתעדכן במשך כל שעות היום והלילה.

אתר "הארץ" ימשיך להיות פתוח בחלקו לכל הגולשים, ומי שיירשמו לאתר יהיו זכאים לקרוא עשר כתבות או מאמרים בחינם בכל חודש קלנדרי. לקריאת יותר מעשר כתבות או מאמרים צריך יהיה לעשות מנוי בתשלום. מנויים יומיים על העיתון המודפס יהיו זכאים לגישה חופשית לכל תכני האתר, ומנויי המהדורה המודפסת של יום ששי בלבד יהיו זכאים למנוי דיגיטלי ב-50% הנחה.

המחיר שקבענו למנוי הדיגיטלי אינו גבוה, 39.90 ₪ בחודש או 399 ₪ בשנה. בחודש הראשון נציע גם מבצע מיוחד למצטרפים הראשונים - בפחות משקל אחד ליום למנוי שנתי. בנוסף לתכנים הייחודיים של "הארץ" באתר ובסמרטפונים, יקבלו המנויים הדיגיטליים גם מהדורה שבועית אינטראקטיבית של מוסף "הארץ" לאייפד.

העסקה של רכישת מנוי אינה רק התקשרות מסחרית. זו גם השקעה חשובה בעתידה של עיתונות איכותית בישראל. עיתונות עצמאית שרואה לנגד עיניה אך ורק את האינטרס הציבורי כפי שהיא מבינה אותו בתום לב, ובמקרה של "הארץ", גם עיתונות שמקדמת בישראל ערכים חברתיים, תרבותיים, דמוקרטיים וליברליים ומגינה עליהם ככל יכולתה.

סביב "הארץ" נוצרה קהילה פעילה ותוססת בזירות הדיגיטליות, שאנו מחשיבים מאוד כשותפה לדרך וכגורם שמשפיע על כיווני ההתפתחות של העיתון. השינוי שאנו מודיעים עליו כאן הוא צעד אבולוציוני נוסף בהבטחת קיומה וחיזוקה של מערכת היחסים הזאת. בשבוע הבא אקיים מפגש של שאלות ותשובות עם קוראי האתר במהלכו אשמח לענות על כל שאלה. אתם מוזמנים לפנות כבר כעת במייל qna@haaretz.co.il.

בברכה,
עמוס שוקן,
מו"ל "הארץ"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ