ג'ואן ארמטריידינגMissAngieTeacher

נקודת התורפה של ג'ואן ארמטריידינג

על השיר "The Weakness in Me" של הזמרת הבריטית המצוינת

שני הסינגלים הכי מצליחים של הזמרת הבריטית ג'ואן ארמטריידינג במולדתה היו "Love and Affection" ו"Drop the Pilot". הראשון נכלל באלבומה השלישי שיצא ב-1976 (נקרא על שמה) והגיע למקום העשירי בטבלת הסינגלים בממלכה. השני הופיע באלבומה השמיני "The Key" שיצא ב-1983 והגיע למקום ה-11 בטבלה.

השירים האלה הושמעו רבות גם בישראל. לצדם היה לפחות עוד שיר אחד שקיבל כאן מקום של כבוד, בתחנות רדיו מסוימות, בזמן אמת. זהו "The Weakness in Me" מתוך אלבומה השביעי, "Walk Under Ladders", מ-1981. סטיב ליליווייט, מהמפיקים הבולטים באותו עשור בבריטניה, הפיק גם אותו.    

ארמטריידינג, שנולדה ב-1950 ומקפידה בראיונות להתחמק משאלות על חייה האישיים,  מסבירה ב-The Weakness in Me שהיא לא מאלה המתאהבים בקלות. אבל מושא השיר - גבר? אשה? האם זה משנה? - התמסרה מיד, כבר בהתחלה, אף על פי שכבר היתה בעיצומו של קשר רומנטי. 

ספוילר: זה לא נגמר טוב. אחרת השיר לא היה עצוב וכואב כל כך. גרמת לה לשקר, כשהיא לא רצתה בכך. גרמת לה לבהות, כשלא היה לה שום רצון לעשות זאת. היא חשה כעת אשמה, חרדה, מתקשה לישון. זו החולשה שבה, נקודת התורפה שלה. את זה היא לא מסתירה. וכמובן, זה לא שיר עליה. היא רק מתארת בו חוויה, משקיפה מהצד, לא קרובה מדי, לא רחוקה מכדי לא לראות הכל.

איתמר זהר
חדר ניתוח

נולדתי בקיבוץ המעפיל ב-1971. עובד בעיתון "הארץ" מאז 1995. ספר פרוזה שלי, "ימים של חורף", ראה אור בהוצאת כנרת ב-2002. כותב שירה, מצלם באינסטגרם, שוחה כל בוקר ואוהב מאוד מוזיקה, קולנוע וספרות.

לפוסטים ישנים יותר:
http://blogs.haaretz.co.il/itamarzohar