מנטר את המצב, ואז משפר אותו בעצמו. תחתוני הרובוט של Seismic Seismic

תחתוני הרובוט החדשים הם כמו חדר כושר במכנסיים שלכם

בניגוד ל"שלד חיצוני" שמעצים יכולות או מפצה על חוסר פיזי, הלבוש הרובוט החדש מוצג כ"עזרה לבישה" ומכוון בשלב ראשון לבני הגיל השלישי

אם אתם במקרה האיש ההוא שבכל כמה שנים יוצא מהיער וחושב שמלחמת העולם השנייה עדיין נמשכת, אז אתם כנראה לא יודעים שרובוטים הם לא העתיד אלא ההווה. מכוניות אוטונומיות, אלגוריתמים ששולטים בחייהם של מיליונים ומחשבות רציניות על השפעת האינטליגנציה המלכותית על חיינו הם כבר חדשות של 2017. אבל מה לגבי תחתונים רובוטיים? סביר להניח שאת המוצר החדש של חברת "seismic" לא הכרתם, ועל פי ההשקה שלו ניתן לומר שהרובוטיקה צומחת למקומות עליהם לא חלמה האנושות.

המוצרים שמציגה החברה הם שילוב בין אופנה (תחתונים ובגדי צמודי גוף) ורובוטיקה. הלבוש, שעשוי כולו מחומרים חכמים אך גם קל ונוח ללובש, יכול לשפר את היציבה, כוח הסיבולת ותפקוד השרירים של המשתמש. בניגוד לטכנולוגיות קיימות שמנטרות את התנהגות המשתמש ומתריעות על כך, המוצר של חברת "seismic" גם יכול לעשות משהו פיזית כדי לשפר את המצב. זאת אחרי התראה ותיאום עם המשתמש שמאשר את ההצעה, והבגד מתאים את עצמו למצב הנכון אליו הוחלט להגיע.

"העולם חושב על שלד חיצוני כשהוא מדמיין רובוט לביש, אבל זה לחלוטין לא המוצר שלנו", הבהיר מנכ"ל החברה ריק מאהוני. "אנחנו מציעים בגד על כל המשתמע מכך - נוח, אופנתי ונעים שמשלב בתוכו יכולות מרחיקות לכת". מאהוני מבטיח כי בעתיד מוצרים נוספים יוכלו לטפל בבעיות נוספות, אך הודה שכעת הם "מכווני שוק" וזיהו את הפוטנציאל הכלכלי העצום הטמון בדור ה"בייבי בומרס" המזדקן - אנשים שאוהבים את החיים אך נאלצים להשלים עם הגוף שהופך מגביל יותר ויותר.

הלבוש הרובוטי לא רק מציע דרכים לשיפור היציבה ואז מיישם אותם, אלא מעניק ללובש אפשרות להעצים את כוחו - עוד פיצ'ר שקוסם לבני הגיל השלישי - ואת הסיבולת שלו. בכך יכולים האנשים המשתמשים בו ליהנות מיכולות גופניות משופרות במקביל לשמירה ושיפור במצבם הפיזי, והכל מבלי שהוא נראה כמו איזה סייבורג.

מנכ"ל החברה גם התייחס לעתיד ההלבשה הרובוטית והבטיח שזו רק ההתחלה, כשבעיות רפואיות נוספות יזכו למענה על ידי לבוש בחלקים אחרים של הגוף. "אנחנו בוחנים ביגוד גפיים שיעניק ללובשים אפשרות מהירה יותר להתגבר על פציעות ולהמשיך במשימה שלהם", הוא הסביר, "ובודקים כיצד הבגד יכול להקל על הלובש בעוד דרכים. אולי אפילו לגרד עבורו פצע, או להגן מגירוי בעור".

המוצר נמצא כעת בשימוש מבחן של כמה מאות נסיינים, וככל שהחברה נחשפת לציבור (קיבלה את פרס החדשנות בפורום הכלכלי העולמי האחרון בדאבוס) כך מתקרב מועד ההשקה שלו שמתוכנן כעת לסוף 2019.