אלביס קוסטלוREUTERS

מאלוויס קוסטלו עד ג'וליה הולטר: חמישה שירים חדשים שאולי פיספסתם השבוע

אלביס קוסטלו בדרך לעוד אלבום וכך גם ג'וליה הולטר. נייל רוג'רס משיב את "שיק" למועדוני הדיסקו אחרי כמעט 30 שנה

אלביס קוסטלו ו"האימפוסטרס" - "Suspect My Tears":

בחודש שעבר אלביס קוסטלו חגג יום הולדת 64, בחודש הבא הוא יחגוג עוד אלבום חדש. יקראו לו "Look Now" ועל פי השיר הזה הזמר לא איבד מכוחו. הוא עדיין מלהטט בין אינספור סגנונות מוזיקליים, מדלג בין מוזיקה קלאסית למוזיקת נשמה, בין כלי נגינה קאמריים לכאלה המשתלטים על כל הבמה. זהו האלבום הראשון שלו עם "האימפוסטרס" מאז 2008 ולפחות בשיר הזה, השלישי שיצא עד כה, הוא מושפע מזמרי נשמה אמריקאים שהקשיב להם בילדותו. 

ג'וליה הולטר - "I Shall Love 2":

גם הזמרת האמריקאית ג'וליה הולטר תוציא בחודש הבא אלבום חדש. יקראו לו "Aviary". הוא יהיה אלבום האולפן החמישי שהקליטה. יש לה עדיין דרך ארוכה כדי להגיע למעמד של אלביס קוסטלו, אבל לפי האופן שבו היא צועדת ניכר שההערכה שקיבלה, כזמרת אינדי איכותית, אינה תלושה מהמציאות. היא תאהב, כמו בשיר, והקהל ההולך וגובר שבא בעקבותיה יאהב אותה. בעולם שהתרבות בו מתכווצת בכל יום, ננגסת בידי רדידות וחומרנות, טוב שיש עדיין זמרות וזמרים כמו הולטר שלא רק מאמינים באהבה, אלא גם במוזיקה, ביכולת שלה לגרום לאנשים להתבונן על עצמם ועל אלה שלצדם או היו בעבר.

נייל רוג'רס ו"שיק" - "Sober":

עברו 26 שנה מאז האלבום האחרון של "Chic", הלהקה שהרעידה את מועדוני הדיסקו עם מוזיקה שהגדירה את שנות ה-70, אבל נותרה זמן רב אחרי שהן נתלשו מהיומן. נייל רוג'רס, מהמוזיקאים המשפיעים בפופ האמריקאי והבריטי, לא נח גם למרות בעיות בריאות. בסוף החודש ייצא אלבום חדש שלו עם להקתו "Chic". שמו "It's About Time" ובאמת הגיע הזמן. בשיר הזה מתארחים שני בריטים, הזמר קרייג דייוויד והזמרת סטפלון דון. יחד הם יוצרים שילוב משכנע, לא מובן מאליו, בין דורות ובין תרבויות. 

שאנן מוזר - "Haircut Song":

לפני כשנה הוציאה הזמרת האמריקאית שאנן מוזר (Shannen Moser) את אלבומה הראשון, "Oh, My Heart". עוד כמה חודשים יגיע ממשיך דרכו, "I’ll Sing". וכשהיא שרה כדאי מאוד להקשיב לה. כן, היא נשמעת כמו המון זמרות קאנטרי-פולק שהקליטו לפניה. לא, זה לא אומר שהיא מחקה אותן. יש לה קצב שלה, שפה שלה, עולם שכדאי להציץ בו.

טיי סיגל - "I'm A Man":

למה לחדש שיר מוצלח כל כך של להקה מוצלחת כל כך? את השאלות יש להפנות לזמר ולמפיק האמריקאי טיי סיגל שיוציא בקרוב אלבום גרסאות כיסוי, "Fudge Sandwich". החידוש שלו לשיר של סטיבי וינווד ו"ספנסר דייוויס גרופ" מבקש להוסיף נופך גארג'י עכשווי לשיר שגם 51 שנה אחרי שיצא עדיין נשמע טרי.

ייאמר לזכותו של טיי סיגל שהוא הצליח במשימה. היומרנות השתלמה. הביצוע שלו, למרות כל הרעש והחריקות מסביב, מאופק ואפילו מינורי. ברור שהוא אוהב את השיר, לא מנסה לרגע להפוך אותו לשלו.