מקרטני ולנון בצעירותם בליוורפולAP

פול מקרטני מספר בראיון על הסמים והאוננות המשותפת עם ג'ון לנון

מקרטני התראיין בפתיחות למגזין "GQ", סיפר על ילדותו בליברפול, על חוויות פרועות מהעבר ועל תגובותו לראיון שבו קווינסי ג'ונס טען כי הוא נגן הבס הגרוע בעולם

ראיון נרחב שפורסם אתמול (שלישי) במגזין "GQ" עם פול מקרטני חושף את חיבתו בצעירותו לציד צפרדעים ומספר על אוננות משותפת שחווה עם ג'ון לנון בליברפול. הראיון פורסם לרגל צאת אלבומו החדש של מקרטני "Egypt Station" ונודד בין אולפני אבי רוד לביתו ומשרדיו של מקרטני בלונדון.

מקרטני, בן 76, אומר שהוא צמחוני ולא יכול לפגוע בזבוב. הוא נזכר במסע ציד הצפרדעים שאליו יצא בהיותו בן 12 וידע שגיל הגיוס יגיע ויש להתכונן אליו כראוי. "ידעתי שמעולם לא הרגתי שום דבר ותהיתי איך אסתדר בצבא. מה, אני אקח איזה כידון ואדקור מישהו? אני חייב להרוג מישהו? איך אני עושה את זה? זה הסתיים בכך שהרגתי צפרדעים. ילדים הם אכזריים. ילדים מתעללים בחתולים. אני גדלתי בליברפול, ילדים עושים שם שטויות כאלה. זה אכזרי, זה נורא, אבל אתה עושה דברים דביליים כאלה. אז כן, הייתי נכנס ליער, הורג כמה צפרדעים ותוקע אותם אחר כך על גדר התיל. זה היה מסוג הדברים ששנאתי לעשות אבל חשבתי שזה נחוץ כדי להפוך את עצמי לקשוח יותר".

מקרטני חוזר לליוורפול עם התוכנית "קארפול קריוקי", ביוני האחרון

בהמשך מספר מקרטני על חוויות האסיד שלו עם חברי הביטלס בלונדון: "כל מי שעשה את השיט הזה בעבר יודע שאתה חווה חזיונות כאלה על העולם, בשונה ממה שהאדם הנורמלי רואה. אני זוכר שראיתי ספירלה כזאת צבעונית שנכנסת לי לתוך המוח, כמו שורה של אבני חן בצבעוניות רב שכבתית. יש לי חיזיון לא רק של הלידה שלי אלא של הדנ"א שלי". הוא נשאל אם הוא עדיין משתמש באסיד וענה בשלילה. "בכל זאת, יש לי שמונה נכדים" אמר בחיוך והוסיף כי הוא לא שולל את האפשרות שישתמש בעתיד.

לדבריו, ג'ון לנון הציע שיצור חור קטן בגולגולת שלו, במה שנתפש אז כדרך רפואית להקלה על לחצים פנימיים. "ג'ון היה חתול משוגע. כולנו קראנו על השיטה הזו, מדובר בסיקסטיז. אנשים חשבו שחירור הגולגולת יאפשר להם להירגע ולהיות פחות לחוצים. אז אמרתי לו ג'ון, אתה תנסה את זה ותגיד לי איך זה עבד. אני לא חושב שהיינו באמת עושים את זה גם אם הייתי אומר כן. ג'ון אמר כל מיני דברים משוגעים".

עוד אמר שלנון ביקש שעל עטיפת האלבום "סרג'נט פפר" יופיעו ישו והיטלר, זה לצד זה. "היינו צריכים לשכנע אותו שהיטלר פחות מתאים בהקשר הזה. הוא היה בחור טוב מספיק כדי להבין שהוא צריך לסגת מתי שאומרים לו לא. לא היה לו הסבר רציונלי למה לשים את היטלר. היו שם הרבה אנשים מפורסמים והיטלר היה מפורסם אז הוא אמר את השם שלו. אז הזכרנו לו שאנחנו שמים על העטיפה אנשים שאנחנו מעריכים. כמו צ'רצ'יל. ג'ון מאוד אהב את צ'רצ'יל".

בראיון מדבר מקרטני לא מעט על סקס ("זה כיף בגיל 76 כמו בגיל 26") ונזכר במקרה שבו היה עם לנון ועוד כמה חברים "ובמקום לצאת החוצה, להשתכר ולרקוד, ישבנו בבית על הכיסאות, האורות היו כבויים, אחד מאתנו התחיל לאונן וכולנו הצטרפנו אליו. היינו איזה חמישה בחורים וכל פעם מישהו זרק לאוויר שם של מישהי שהיתה אמורה לעורר השראה. אחד צעק בריז'יט ברדו ואנשים זרקו עוד ועוד שמות עד שג'ון לנון צעק בשלב מסוים וינסטון צ'רצ'יל". לדברי מקרטני, האירוע לא חזר על עצמו יותר מפעמיים. "לפעמים אתה חושב על דברים שעשית כנער ותוהה אם זה אכן קרה. בפועל זה היה כיף לא מזיק. זה לא פגע באף אחד, אפילו לא בבריז'יט ברדו".

בסוף הראיון נדרש מקרטני לקביעה של המפיק קווינסי ג'ונס, בראיון ב"ניו יורק מגזין", שלפיה הביטלס היו המוזיקאים המחורבנים בהיסטוריה ושמקרטני היה נגן הבס הגרוע ביותר ששמע אי פעם. מקרטני צוחק לנוכח הדברים. "אני אוהב את קווינסי, גם אחרי הראיון הזה. הוא בנזונה משוגע אבל אני מכבד אותו. הוא עשה כמה דברים מאוד טובים". מקרטני אומר שג'ונס התקשר אליו מיד אחרי פרסום הראיון והתנצל על הדברים וטען שמעולם לא אמר אותם. "אם באמת אמרת אותם, הייתי אומר לך 'לך תזדיין קווינסי'", צוחק מקרטני. "אני לא חושב שאני נגן הבס הכי גרוע שהוא שמע בחיים. או שהוא מעולם לא שמע נגני בס גרועים".