25% פרובוקציה, 75% בעיה פסיכו-תרבותית: הפרסומת של קסטרו היא זוהמה סדיסטית

הפרסומת החדשה של "קסטרו"

בפרסומת החדשה של "קסטרו", אותה כבר הספיקו הערב (חמישי) לצנזר, מגלמת רותם סלע רוצחת פסיכופטית זנותית, שדוהרת במכוניתה בכביש מדברי שומם. המסע מתחיל בשוט של התחת שלה, בתחתונים הדוקים עם לוגו החברה. בהמשך היא נראית תוחבת את ידה בין ירכיה בזמן נהיגה, ונשענת על עמוד לעיני גבר בתחנת דלק, בסגנון חשפנית שרוקדת במועדון. בתא המטען היא מחזיקה אשה אחרת, ידיה כפותות בחבל, פיה אטום באיזולירבנד, שאותה חטפה כי חמדה את השמלה שלבשה, תוצרת "קסטרו". סלע מרימה את מכסה תא המטען ושואלת אותה מאיפה השמלה. כשהשבויה מנידה בראשה לשלילה ומסרבת לגלות, סלע רוצחת וקוברת אותה בחולות המדבר עם את חפירה, וממשיכה בדרכה. המיניות הבוטה בסרטון ושפתו האלימה מכוונת אולי לאזור "תלמה ולואיז" אבל מביאות אותו לביוב של סליזיות.

הפרסומת של קסטרו

הסקסיות של גיבורת הפרסומת הזו היא זנותית, הנועזות שלה סדיסטית. אם ב"קסטרו" ובחברת הפרסום "ראובני־פרידן" התכוונו להציג פנטזיה על אשה נחשקת, חזקה, משוחררת, מודעת לרצונותיה, שעושה מה שבראש שלה ולא מצייתת לכללים, הרי שהם כשלו. האשה שמגלמת סלע איננה סקסית אלא חולת נפש. המיניות והרצחנות שלה הן שתי נקודות על אותו רצף. והיא אשה חלשה. טירופה הוא חולשתה הבולטת. היא פשוט לא שפויה. העוצמה של אנשים משוגעים תמיד זמנית. סופם במוסד סגור. למה אין באשה ה"סקסית" הזו טיפת חמלה, תבונה, או אפילו אנושיות? למה היא מרוקנת לגמרי מכל תכונה חיובית? למה היא חייבת להיות שטנית? למה היא רוצחת בדם קר בשביל שמלה? למה התנהגותה זנותית ברגע שהיא נתקלת באקראי בגבר זר? למה הפכו כאן את סלע לפאם פטאל פילמאית שדופה שמניעיה להתנהגותה לא ידועים, ולפיכך אינם יכולים אלא לנבוע מעצם נשיותה ומיניותה, שמעבירות אותה על דעתה?

גברים שניבטים מפרסומת ישובים מאחורי ההגה של מכונית יוקרתית לעולם לא יוצגו כך. חזותם לעד תהיה של זכרים מצליחים וחזקים באמת, נורמטיביים. למה הדמות של סלע חייבת להיות כה מרושעת, מטורללת ושלילית? למה הנקבה בפרסומות מוגדרת תמיד כפורנו רך? למי שייכת פנטזיית "הילדה הרעה" המוקצנת הזו? הסרטון מפגין פחד קמאי ממיניות נשית ככוח שהוא רצחני ולא נורמלי. זה 25% פרובוקציה, ו–75% בעיה פסיכו־תרבותית קשה. אין להבין את המוחות המעוותים שיצרו את הזוהמה הזו.