עדות נוספת נגד הדובר של נתניהו: "לא הכיר את המלה 'לא'"

העיתונאית שיינדי רייס סיפרה על "היתקלות נוראית" עם דייוויד קיז, שלדבריה כפה את עצמו עליה. דבריה הגיעו בעקבות עדותה של מתמודדת לסנאט בניו יורק שסיפרה כי קיז תקף אותה מינית ב-2013

שיינדי רייס, עיתונאית בוול סטריט ג'ורנל, כתבה אמש (שלישי) בחשבון הטוויטר שלה כי דוברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לתקשורת הזרה, דייוויד קיז, כפה עצמו עליה, וכי הוא "לא מכיר את המלה 'לא'". רייס אמרה את הדברים בעקבותה עדותה של מתמודדת לסנאט בניו יורק, ג'וליה סלזאר, שהאשימה את קיז בתקיפה מינית. לדברי רייס, "אני מאמינה לה ב-100%. גם לי היתה פעם היתקלות נוראית עם דיוויד קיז". 

רייס פירטה כי "הגבר הזה לא מכיר את המלה 'לא'. לא משנה באיזו תדירות אמרתי לו לא, הוא לא הפסיק לכפות את עצמו עליי. הצלחתי לחלץ את עצמי משם במהירות וזה היה רגע מאוד קצר ולא נעים, אבל כשהלכתי משם ידעתי כי נתקלתי בטורף". רייס הוסיפה כי לאחר מכן גילתה כי התנהגותו של קיז היא "סוד גלוי", וציינה כי המקרה קרה לפני שהפך לדוברו של נתניהו. קיז לא הגיב לפניית "הארץ" בנושא. 

קיז, ב-2016 לע"מ

לפני כשנתיים, בעקבות מינויו של קיז לתפקיד, דווח בגלי צה"ל על עדותה של אשה בעילום שם שסיפרה כי הוא תקף אותה ב-2013, כשהיתה סטודנטית באוניברסיטת קולומביה. אתמול החליטה ג'וליה סלזאר להזדהות בשמה, וכתבה בטוויטר: "הייתי קורבן של תקיפה מינית מצד דייוויד קיז". לדבריה, היא החליטה לחשוף את שמה לאחר שהבינה כי עיתונאים אחרים עומדים לעשות זאת "במאמץ לטעת ספק בהאשמות שלי ושל נשים אחרות" כלפי קיז.

לדברי סלזאר, לאחר שיחה בענייני פוליטיקה הזמין אותה קיז לדירתו בניו יורק. "הוא ניסה להכריח אותי לעשות דברים שלא רציתי לעשות", כתבה בפייסבוק בהתייחס לאירוע ב-2013. "התנגדתי, אבל הוא התעקש. אמרתי לו בפירוש 'לא' לפחות תריסר פעמים אך הוא כפה עצמו עליי פיזית והרשה לי לעזוב את הדירה רק לאחר שנעניתי לו". היא הוסיפה כי צעירות נוספות העידו בפניה שקיז תקף אותן. קיז אמר אז כי לא כפה עליה דבר.

קיז מסר אתמול כי "ההאשמה הכוזבת הזו מגיעה מאשה שהוכיחה שוב ושוב חוסר יושר ביחס לחייה האישיים. זוהי רק עוד דוגמה לחוסר היושר שלה". באחרונה עלו סימני שאלה לגבי הרקע של סלזאר, לאחר שפרטים שהציגה על עצמה - כמו היותה מהגרת או כי נולדה למעמד הפועלים - התגלו כלא נכונים. סטודנט שלמד איתה אמר ל"הארץ" כי היא הבהירה לו שאינה יהודייה, בניגוד לדבריה בראיונות.