כלבים שמיועדים למאכל בהאנויNa Son Nguyen/אי־פי

בירת וייטנאם מבקשת מהתושבים: הפסיקו לאכול בשר כלבים

לפי סגן ראש העיר האנוי, זרים נרתעים מהמנהג לאכול כלבים, שנחשבים למעדן בקרב וייטנאמים רבים. העירייה ביקשה להימנע מאכילת הבשר גם במסגרת המאמצים למגר את הכלבת במדינה

הרשויות בבירת וייטנאם מפצירות בתושבים להפסיק לאכול כלבים בשל הפגיעה בתדמית העיר. בהודעה שפרסמה היום (שלישי) עיריית האנוי נכתב גם כי עלייה משמעותית במספר הכלבים עלולה לסייע להפצת כלבת. וייטנאמים רבים מחשיבים את בשר הכלבים למעדן, וסבורים כי הוא מגביר את כוח הגברא.

סגן ראש העיר האנוי, נגויאן ואן סואו, אמר בהודעה שפורסמה באתר העירייה כי שחיטת ואכילת כלבים וחתולים מפריעות לזרים. בנוסף, סואו הנחה את הרשויות המקומיות להגביר את המודעות לכך שמי שאוכל כלבים וחתולים עלול להידבק בכלבת. ההודעה פורסמה כחלק מהמאבק הלאומי בכלבת, במסגרתו מנסה המדינה למגר את המחלה עד שנת 2021.

לפי גורמים רשמיים בהאנוי, בעיר יש 493 אלף כלבים וחתולים. למעלה מ-10% מהם מגודלים לצרכים מסחריים. איש אינו יודע מתי בדיוק החלו הווייטנאמים לאכול כלבים, אך המסורת הזאת - בעיקר בצפון - קיימת שנים רבות והפופולריות שלה גוברת והולכת. פעילים נגד אכילת כלבים טוענים כי כ-5 מיליון כלבים נאכלים מדי שנה. בשר כלבים הוא המעדן המקובל במסיבות, בכינוסי משפחות ובאירועים מיוחדים.

אחדים מהסועדים מאמינים כי ככל שהחיה סובלת יותר לפני מותה, הבשר שלה יהיה טעים יותר, מה שמסביר את הצורה האכזרית שבה ממיתים כלבים בווייטנאם. בדרך כלל עושים זאת במכות ראש בצינור מתכת או בסכין.