אורן סמדג'ה עם שגיא מוקי, כשהיה בן 4. כשנכנסת לראשונה למועדון הג'ודו בנתניה

שגיא, אחרי השיקום הקשה שעברת, השנה האדירה שלך באה בדיוק בזמן

שגיא מוקי חזר מהפציעה שהטרידה אותו בריו, עלה קטגוריית משקל וזכה באליפות אירופה בג'ודו לעיני הקהל הישראלי בתל אביב. לכן הוא ספורטאי השנה של "ספורט הארץ". אבל למה שאנחנו נסביר לו את הבחירה? שהמאמן שלו, אורן סמדג'ה, יסביר. פרויקט מיוחד

עבור הספורט הישראלי, היתה זו הטובה בשנים, היתה זו הרעה בשנים. לצד המשך הדשדוש של הכדורסל והכדורגל המקומי, היו גם כמה ספורטאים ישראלים שעליהם עברה שנה נהדרת באמת. לונה צ'מטאי-סלפטר, שגיא מוקי, ארטיום דולגופיאט וכמובן לינוי אשרם, הוכיחו שיש כאן ספורט ישראלי טוב, ושאפשר גם למשוך אליו את תשומת הלב של הישראלים.

מבחינתנו, ארבעתם הם ספורטאי השנה, הם ולא אחרים. אבל למה שאנחנו נסביר את הבחירה בהם? נתנו לארבעה אנשים שקרובים אליהם - הורים, בני זוג ומאמנים - חלקם גם וגם - להצדיק את הבחירה בשמנו. חג שמח ושנה טובה ממערכת "ספורט הארץ".

לכתבות אחרות בפרויקט: דן סלפטר כותב לזוגתו, לונה צ'מטאי-סלפטר | המאמן סרגיי וייסברג כותב לארטיום דולגופיאט | הוריה של לינוי אשרם מתמוגגים מבתם

שגיא מוקי | ג'ודו

זכה השנה באליפות אירופה בג'ודו

שגיא מוקי, באליפות אירופה בישראל. אתה ספורטאי השנה ניר קידר

שגיא היקר,

אני רוצה לברך אותך ואת משפחתך בשנה טובה ומוצלחת.

בחודש אפריל אירח איגוד הג'ודו לראשונה בישראל תחרות יוקרתית וחשובה מהמעלה הראשונה - אליפות אירופה לבוגרים. במהלך התחרות זכינו בהישגים רבים, ובראשם הזכייה שלך בתואר אלוף אירופה בג'ודו. 4,000 צופים בגני התערוכה עמדו על הרגליים והריעו לך, ומדינה שלמה התרגשה כאשר עמדת בראש הפודיום, כשהתקווה נוגנה, ודגל ישראל התנוסס בגאווה.

הרגע המתוק הזה הוא אחד מהרגעים המרגשים והמשמחים ביותר עבור כל ספורטאי וכל מאמן. הוא מרגש במיוחד כשאני נזכר בדרך הארוכה והמיוחדת שאנחנו עוברים ביחד, מאז שהיית בן 4 - כשנכנסת לראשונה למועדון הג'ודו שלי בנתניה.

מבחינתי אתה ספורטאי השנה, כי ההישג האדיר שלך הגיע בדיוק בזמן. הוא בא אחרי שסבלת מפציעה בגב ערב המשחקים האולימפיים בריו 2016, בהם סיימתי במקום החמישי. הוא בא דרך השיקום הארוך שעברת. הוא בא תוך היותך הג'ודוקא היחידי שזוכה בתואר האירופי בשני משקלים שונים - בשנת 2015 במשקל 73 ק”ג, והשנה, במשקל 81 ק"ג, באליפות אירופה בתל אביב. לפני כחודש גם השתתפת בגראנד פרי בודפשט, ושוב חזרת עם מדליה, הפעם מארד. שוב הוכחת שיש לך את כל הנתונים להגיע לשיאים נוספים, והדרך עוד ארוכה וקשה, אך לגמרי אפשרית.

בהזדמנות זו אני רוצה להודות לכל המערכת הגדולה שתומכת בך ובחברייך לנבחרות ישראל שבלעדיהם לא היה לנו את השקט והכלים לעשות בראש שקט בספורט נטו. גם הם - ממשרד הספורט והוועד האולימפי ועד נותני החסות - עזרו לך להפוך לאחד מספורטאי השנה בישראל.

אני מאחל לשגיא ולכלל ג׳ודאי וספורטאי ישראל, גמר חתימה טובה ושנה טובה.

אורן סמדג'ה

הכותב הוא מאמנו האישי של מוקי ומאמן נבחרת ישראל לגברים