בלוגים

רשם קול / הבלוג של אמיר אשר

פלייליסט לקראת אינדינגב 2016 - רשם קול 135

לקראת פסטיבל אינדינגב 2016, פלייליסט עם כמה מההרכבים המעניינים והמסקרנים שיופיעו בו

4תגובות

ב 27 בחודש יפתח במצפה גבולות פסטיבל אינדינגב העשירי בהשתתפותם של עשרות אמנים מוכרים ומוכרים פחות וזאת בנוסף לפעילויות מגוונות ומעניינות אחרות - מספוקן וורד וסטנדאפ לסדנאות שונות והרצאות Ted'יות באופיין.
כהכנה למה שהולך לקרות שם בניתי פלייליסט עם כמה מההרכבים המומלצים והמסקרנים שישתתפו בו. ככה זה נראה מהצד הזה של הפסטיבל; בתוך הדבר עצמו מגלים, כמובן, אוצרות חדשים.

תמצאו כאן את ניצן חורש והקאט אאוט קלאב, את פלורה, ריו, ארמון, דניאל ספיר, טוטמו וגארדן סיטי מובמנט  באגף הפופ/אלטרנטיב פופ, את הראפ של נצ'י נצ', את באטרינג טריו, אביבה, שי בן צור וריף כהן עם הנגיעות האוריינטליות שלהם, בהמשך ניב אסט, שלום גד ו I was a bastard, ולסיום - הרוק-פאנק של נילי פינק, רייסקינדר והמסך הלבן - בקאוור שלהם לדיוויד בואי. כדור גלידה רב צבעים מתוך המיכל הגדול שהוא הפסטיבל הזה.
את כל הפרטים, הליינאפ ואת קופת הכרטיסים של הפסטיבל תמצאו באתר שלו.

אינדינגב 2016
אינדינגב
להמשך הפוסט

רשם קול 134

כמה מקטעי מוסיקה החדשה שעשו לי את השבוע.

 

111 אלבומים יצאו השבוע בארה"ב ובאנגליה בחברות גדולות (הרשימה המלאה כאן). מאה ואחד עשר, לא כולל סינגלים ואת הדברים הנפלאים שיוצאים בלייבלים קטנים יותר ובמקומות אחרים בעולם בהם, כמובן, ישראל. היבול, גם המקומי, היה כל כך עשיר השבוע שהוא מצדיק פוסט שלם ולא רק את ההמלצות הנקודתיות שאני נותן בשיתוף חברי קבוצת הבלוג שלי כאן בפייסבוק והנה הם:

חנן בן סימון
יח"צ
להמשך הפוסט

רשם קול 133

המוסיקה הטובה של העת האחרונה בפוסט אחרון במסגרת זו.

5תגובות

Agnes Obel - Familiar

 

מלאכי, שמימי, רוחני ושאר שמות תואר אחרים מהעולמות הגבוהים לבחירתכם. חדש מאלבום שלישי-שבדרך לזמרת הדנית המתוחכמת והנעימה כל כך הזאת.

CYPRESS HILL
Cypress Hill
להמשך הפוסט

מלאכיות בשמי הגרוב - רשם קול 132

המוסיקה הכי טובה שיצאה בשבוע שחלף ובראשה עיזה קטנה וחתול.

4תגובות

Elizabeth Fraser -  She Moved Through The Fair

 

הביביסי 'שתבח-שמו העלה מיני סידרה חדשה בשם "העולמות המסוייטים של ה.ג'. וולס" ובפרק הראשון שלו כיכב שיר חדש של אליזבת' פרייזר (קוקטו טווינז), שיר עם אירי בשם "She Moved Through The Fair" שהיא מבצעת בדרכה המלאכית.

Alanis Morisette Instagram
Alanis Morisette/Instagram
להמשך הפוסט

מעין הסערה החוצה - אליה - רשם קול 131

2016 לא תיזכר כשנה מוסיקלית חזקה במיוחד. בתוך כך - הנה בציר טוב מאד מהשבועיים האחרונים

4תגובות

אין דרך אחרת לומר זאת. למעט כמה אלבומי מופת וכמה שירים טובים מאד עד מצויינים, שנת 2016 מתגלה כחלשה ולאות זאת, זו הפעם השלישית שהפוסטים מתפרסמים אחת לשבועיים במקום בכל שבוע משום מיעוט הקטעים הראויים. מה שכן, בתוך שבועיים נאספה יופי של מוסיקה ואל תפספסו את אמצע הפוסט - יש שם חדשים של פורטיסהד, פיטר גבריאל ואפקס טווין, בין השאר.

תהנו.

Glastunbury 2016
Rex Features
להמשך הפוסט