מזפזפת |

איראן כבר כאן: אמנון לוי חושף את הדיכוי שיהרוס את המדינה

אני מתבוננת בבת שלי ויודעת: בעוד 20 שנה, אם לא נילחם, הריבוי הטבעי והכוח הפוליטי המתעצם של החרדים יגרמו לכך שהיא ובנות דורה יאולצו לנוע במרחב הציבורי ארוזות ומוסתרות, מדוכאות עד עפר

אריאנה מלמד
אריאנה מלמד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריאנה מלמד
אריאנה מלמד

איראן זה כאן. "מעשה השפחה" זה כאן ועכשיו, במרחק של קילומטרים ספורים מן הבית שלי. מאות אלפי נשים בישראל נתונות תחת משטר טרור יומיומי שמבקש לאיין את נוכחותן במרחב הציבורי, והחילונים באיוולתם הנאורה ממשיכים לקרוא לזה "דת הצניעות". מתי בדיוק התחלנו לאמץ את הנראטיב של האויב?

הפרק האחרון של "פנים אמיתיות" של אמנון לוי ששודר בערוץ עשר (אפיק 14) הוא צפיית חובה לא רק לחילונים אלא גם לאנשים יראי שמיים ושומרי מצוות שעדיין מבקשים לחיות במקום בו אין רומסים זכויות של נשים רק בגלל שהן נשים. זהו פאזל עשוי היטב של זוועות קטנות וגדולות, מעיסוקם האובססיבי של רבנים בעובי הגרביים המותרים ללבישה לצרכי צניעות ועד לגילוי שעיריית תל אביב משלמת עבור שיעורי הדרכה בהן יפה יום טוב, המוגדרת "רבנית", מפיצה ברבים את ההשקפה שעדיף לאב שבתו היפה תמות, ובלבד שלא תכשיל גבר במראה יופיה. היא סבורה שלנשים אסור לחשוף מפרקים, מרפקים, ברכיים, עצמות צוואר. כל השלד הזה צריך להיות מכוסה בצבעים כהים ולא בולטים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ