מזפזפת

להתראות, "מועדון תרבות": התוכנית היחידה בה אף יוצר ישראלי לא נאלץ למות כדי שידברו על יצירתו

למרואיינים ולמגישות בתוכנית היה ברור שהרייטינג זערורי עד אפסי, ושלמחרת השידור לא יהיה באזז עצום או שיחת ברזיה נלהבת, ושאפשר גם לדבר - בשקט ובנחת ובלי עימותים צווחניים על ספר, סרט, תופעה. אבל לראשי התאגיד זה לא מספיק

אריאנה מלמד
אריאנה מלמד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריאנה מלמד
אריאנה מלמד

מלכתחילה, זו היתה הצהרה שאפתנית מאד. ערוץ "כאן 11" התחיל את דרכו הטלוויזיונית עם יוזמה ויומרה להחזיר את הדיון בתרבות לטלוויזיה, אחרי שנעלם לגמרי גם מהערוצים המסחריים, וכמעט לגמרי מאולפני רוממה הישנה.

"מועדון תרבות" ו"המכולה" עלו במקביל לאוויר בעונה הראשונה של שידורי התאגיד. "המכולה", מיזם שהגה והגיש איתי מאוטנר, נחזתה כנישה לטיפול בכל מה שאינו הזרם המרכזי, ממיצגי רחוב שהם גם מחאה אדריכלית ועד למוצרי קליגרפיה שהם גם מחאה פוליטית. "מועדון תרבות", רצועה יומית בת חצי שעה, אמורה היתה לעשות את הבלתי אפשרי: לשייט בים הפסטיבלים, הספרים, הסדרות, ההצגות, התערוכות האלבומים, ההופעות והתופעות העדכניות ולהביא את המיטב מכל אלה ערב ערב לצופים ש"כאן" ייחל לקיומם (אבל לא ידע לאפיין אותם בלהט העשיה). "המכולה" כבר נעלמה מהמסך, וכעת מגיעה הודעת הפטירה של "מועדון תרבות'', שבמקומה, כך דווח, נקבל מתישהו בחודש מרץ תוכנית תרבות שיוביל קובי מידן פעמיים בשבוע.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ