מזפזפת

"הם מגייסים לנו את הבנות" - יום האישה שמח עם הרב לוינשטיין

המחשבה הנוראית באמת היא מה שקורה כשאין מצלמות באזור, וכמה פושה דרך המחשבה הזו בציבור

אריאנה מלמד
אריאנה מלמד
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הרב יגאל לוינשטיין
הרב יגאל לוינשטיין צילום: מתוך היוטיוב של מרכז ליב"ה
אריאנה מלמד
אריאנה מלמד

זה כל כך מקומם, עד שקשה להחליט אם ראש המכינה הקדם צבאית בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, יותר מטומטם או יותר מיזוגן. נחוצה צפיה שניה באמירותיו הפומביות בכנס מתגייסים כדי להבין שהוא לא הבעייה, וההתנפלות עליו, מוצדקת ככל שתהיה, בכלל לא מזהה את גודל הבעיה.

המצלמות מתמקדות בלוינשטיין, והוא מתבדח על נוכחותן ומפטיר שלא יוכל לומר את מה שהוא אומר כשאין מצלמות. אחרי שמאזינים לו, צריך לשאול איזו תורה חשוכה ונבערת הוא ממשיך להרביץ בחניכיו בהעדר המצלמות, לפני גיוסם, כמה חניכים כבר הרעיל בשנאת הנשים שלו, וכמה עוד הרעילו 300 רבני הציונות הדתית שתמכו בו ובמה שיצא לו מהפה  במכתב פומבי בסיבוב הקודם של תשפוכותיו, בו כרך להט"בים (סוטים) רפורמים (נוצרים) וחיילות ("טירוף מערכות").

הרעל מחלחל, אין ספק. המצלמה האחת שכוונה לגופו של האיש לא מראה את מאות המתכנסים באירוע, אבל המיקרופון מתעד את צחוקם המהדהד בהסכמה כשהוא מלעיג על חיילות דתיות, על נשים לוחמות, ומוציא את דיבתן רעה: שמתם לב שהוא גם טופל עליהן התעללות בילדים בעתיד, או שזה נבלע בגיחוך הכללי?

בנות חיל השריון בטקס יום הזיכרון
חיילות בטקס יום הזיכרון. צריך לשאול איזו תורה חשוכה ונבערת הוא ממשיך להרביץ בחניכיו, בלי מצלמות, לפני גיוסם, כמה חניכים כאלה כבר הרעיל בשנאת הנשים שלו צילום: גיל כהן מגן

שמתם לב, שהפטרוניות וניכוס הנשים במשפט "הם מגייסים לנו את הבנות" שנשמע בערך כמו "הם גונבים לנו את הכבשים", מגלם בתוכו שקר ענק, כי הרי כל אחת מה"בנות" יכולה להצהיר על דתיותה ולא להתגייס?  אלא שרצונן של נשים איננו פקטור שיש להתחשב בו כשמדובר ב"בנות שלנו", כמובן. גם לא העובדה שמספרן של הנשים הצעירות מן הציונות הדתית שבוחרות להתגייס, רק הולך ועולה. אולי זה מה שמפחיד אותו.

אף אחד ממאזיניו לא מתערב, לא שואל שאלה, לא מוחה ולא מצפצף. צוחקים, וממשיכים לצחוק כשהוא אומר "כל אישה היא חמה", ולועג ללוחמות ש"מי ירצה להתחתן איתן".

הבוקר, אחרי תגובתו הנאה של שר הבטחון שהודיע כי "יבדוק" את מעמדו של לוינשטיין, כבר נמצאו הרב פנדל והרב קשתיאל, שניהם מחנכים, שתמכו בדבריו בפומבי: ובתוך המחנה פנימה, בלי מצלמות, כמה כאלה יש? ומתי יגיע התחקיר שיחשוף את כולם, כולל הצחוק המהדהד של המוני צעירים, כולם גברים, שכולם חושבים כמו לוינשטיין?

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ