מזפזפת |

מהי אבהות לפי "חדשות הבוקר"? חומר ביולוגי בכוס חד פעמית וכרטיסי ברכה בימי הולדת

כמו מירי מיכאלי, אף אחד לא באמת בודק את ההצהרות של ארי נאגל, תורם הזרע המוחצן ביותר בעולם. חיכיתי לאיזושהי אמירה על ה"אבהות" שלו, אבל קיבלתי כתבת יח"צנות לתורם זרע אקסצנטרי, שמאוהב בעצמו ובזרעו

אריאנה מלמד
אריאנה מלמד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארי נאגל ב"חדשות הבוקר"
אריאנה מלמד
אריאנה מלמד

בסוף הכתבה, נסלי ברדה, מגישת "חדשות הבוקר", מברכת את מירי מיכאלי על ההישג; ראיון בלעדי עם תורם הזרע המפורסם בעולם, ארי נאגל. האיש – על פי עדותו שלא נבדקה, תרם עד כה זרע ל–33 נשים שהרו וילדו. הוא מתראיין תחת כל עץ רענן (כמה דוגמאות מטה), ורק מספר הילדים משתנה עם הזמן: 22, 27, 29, מי יודע.

כמו ב"חדשות הבוקר", אף אחד לא באמת בודק את הטענה של תורם הזרע המוחצן ביותר בעולם, שעושה כותרות גם כאן משום שהאקט שלו אינו עומד בדרישות החוק הישראלי. הבה נפשט אותן, באופן שכלל לא נעשה בראיון: או שתהיה אנונימי בתרומתך, או שתיקח אחריות על הורות משותפת. נאגל לא מוכן. הוא תורם בחינם, בגלוי - ועל פי עדויותיו לרוב לא נזקק לתיווך של בנק זרע. חלק מהתרומות התבצעו באקט מיני, אחרות - בחניונים של סופרמרקטים ובתאי השירותים של סניפי סטארבקס.

בעיני עצמו הוא אלטרואיסט ש"יוצר משפחות", אבל הטענה המגוחכת הזו, עוברת מתחת לרדאר של "חדשות הבוקר". הוא רוצה לדעת מיהם ומהם "ילדיו", ואפילו - על פי ראיון אחד - מעורב בימי הולדת שלהם ובשמחות אחרות. זוהי "אבהות", לשיטתו. אף אחד, בראיון או בפטפוט סביבו באולפן, לא מאתגר את התפיסה, לא מצביע על כך שמשהו מאוד תמוה מתרחש בנפשו של האיש עם הגנים המשובחים, עליהם דווקא מדברים באולפן - תכול עיניים, גבוה, מרצה למתמטיקה, ממש מתנת אלוה לאנושות - וגם יהודי, למי שחשובים לה דברים כאלה.

חיכיתי לאיזושהי אמירה על ה"אבהות" של ארי נאגל. משהו שיבהיר כי במונחים חברתיים, תורמת ביציות אינה קרויה "אמא" וגם פונדקאית לא, אבל נאגל מתעקש שהוא "אבא". מהי אבהות? חומר ביולוגי בכוס חד פעמית וכרטיסי ברכה ליום הולדת, או אחריות לכל החיים?

גם העובדה שנאגל הוא אב לשלושה ילדים מנישואין שכשלו, גם ההסדרים חסרי האחריות שלו עם נשים ש"התחייבו" לא לתבוע ממנו מזונות (הוא כבר משלם מזונות בגובה 50 אלף לשנה, מחצית משכרו, לתשעה ילדים שונים, ובכך פגע ודאי בילדים שהביא לעולם בהסכמה אמיתית להורות משותפת), לא עלו בראיון הזה. איש לא הוזמן לאולפן כדי להבהיר מדוע תרומות הזרע של נאגל נאסרו בישראל, או שטוב שנאסרו. הוא  ממשיך להתייחצן; לתרום זרע בחינם (אם כי נשים משלמות את הוצאות הנסיעה שלו לאתרים אקזוטיים כמו ישראל, טאיוואן וכל מדינה בארצות הברית); לחייך אל המצלמות ולהצהיר שהוא אבא.

רוב ההסדרים של נאגל עם נשים, כפי שעולה משלל הכתבות על אודותיו ומהצהרותיו בהן, לא עברו דרך בנק זרע רשמי כלשהו. מה שזוג מבוגרים עושים בהסכמה, בצנעה ומבלי לפגוע בצדדים שלישיים הוא עניינם הפרטי, אבל נאגל אינו מעוניין בפרטיות: הוא רוצה לכפות את תפיסתו, ואת הצורך העצום שלו בפרסום, גם על בנקי הזרע בישראל. גם על כך לא נשאל בראיון איתו. ככל שנקפו השניות וחיוכו שובה הלב, או התלוש לגמרי מכל מציאות חברתית, כיכב על המסך - התברר מה קורה כאן באמת. זוהי כתבת יח"צנות לתורם זרע אקסצנטרי, מאוהב בעצמו ובזרעו, שמספר ל"חדשות הבוקר" רגעים צהובים לרוב. צהוב זה טוב. צהוב זה רייטינג, אז למה לקלקל בשאלות קשות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ