מדוע ראש הממשלה מוטרד וכועס?

גל הפיגועים וההומופוביה שיבש את השלב הבא בקמפיין איראן נגד ברק אובמה ולטובת שלדון אדלסון

דן כספי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נתניהוצילום: אמיל סלמן
דן כספי

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מוטרד וכועס בצדק. אירועי השבוע האחרון שיבשו את השלב הבא בקמפיין נגד איראן. הכל היה מוכן ומתואם מראש עד לפרט האחרון. ביטאון לשכת ראש הממשלה, ישראל היום, הכין סקר עם תוצאות מצוינות שכמותן רק במשטרים מסוימים; 76% מהציבור בעד המשך המאבק נגד ההסכם עם איראן ושלושה מתוך ארבעה ישראלים סבורים שברק אובמה אינו דואג לאינטרסים של ישראל. היש מתנה יפה יותר להגיש לשלדון אדלסון ולרפובליקנים מסקר מצדד בעמדותיהם? בנאום לארגונים היהודים בארה"ב השבוע באמצעות אינטרנט התכוון מן הסתם בנימין נתניהו לנופף בתוצאות הסקר של ישראל היום ולבשר ליהודי ארה"ב, "הציבור בישראל סבור שברק אובמה אינו דואג לישראל".

אובמה רע לישראל? סקר ישראל היוםצילום: ישראל היום

והנה שנים ממשמרות תג מחיר משבשים לראש הממשלה את סדר היום. הכיצד יוכל עוד להזכיר את גרמניה והשואה כאשר יהודים שורפים אנשים בשנתם? הכיצד יוכל ראש הממשלה להשוות בין המנהיגות האיראנית החשוכה לבין הדמוקרטיה הנאורה, כאשר מגפה הומופובית משתוללת ברחובות הבירה?    

הרי ראש הממשלה ושריו חזרו והסבירו לנו ולכל העולם ש-

להסתה ולמסיתים השפעה על הטרור, המפגע הבודד הינו תוצר של אווירה כללית והסתה, טרור בלתי אפשרי ללא סביבה תומכת, הרשות הפלסטינית אחראית על ההסתה ועל הטרור, יש להעניש את הטרוריסטים בחומרה עד כדי הריסת בתיהם והטלת עונש מוות, חייבים להחמיר בעונשים על זורקי אבנים על כוחות הביטחון.

אם וכאשר ראש הממשלה ינאם, בבית או בחוץ, דבריו יעוררו סימני שאלה על כך שהוא- מגנה הסתה של אחרים ומסית נגד כל מי שעומד בדרכו. מעודד דה-הומניזציה של היריב.

פולחן הנצחה של ברוך גולדשטייןצילום: ויקיפדיה

גם אחרי סופ"ש הקשה המשיך נתניהו להשתלח, "אנחנו מגנים, הם מנציחים". ומה עם פולחן ההנצחה של "קומץ" מוקירי זכרו של ברוך גולדשטיין?  נבחר ושולט בזכות ההסתה ובזכות טיפוח שנאה. עמד במרפסת בכיכר ציון לנוכח ההסתה הפרועה נגד ראש הממשלה לפני שנרצח ונופף בידיו למסיתים. מעמיד פני מודאג מדה-לגיטימציה של ישראל בעולם אך מספק במדיניותו תחמושת לכך. עוסק בדה-לגיטימציה של היריב הפוליטי כתחליף למדיניות או לחוסר מדיניות. משסה מיעוט במיעוט כדי לשלוט בכולם.
מעודד את העבריינות הפוליטית בשטחים הכבושים ומתגמל את העבריינים למען הישרדותו הפוליטית. מקל ראש באכיפת החוק על העבריינים הפוליטיים במחנה הימין.
מכבס מלים כדי לייפות את מעשיהם; כל התארגנות עבריינית של מחתרת טרור, תג מחיר, פשע שנאה וכד' מוצגת בתור קומץ. מרב קמצים הלכה המדינה לאיבוד.
משמש "גזע עבות" לאותם "עשבים שוטים".

בסופו של דבר, בנימין נתניהו אחראי על - עיצוב ישראל החדשה - קלריקלית, ניאו-ליברלית, בלתי סובלנית, אלימה, מתנשאת ויהירה? הלהטת הרוחות של עימות ושנאה עם הפלסטינאים, הסבת צה"ל למשטרת שטחים וכרסום כוח ההרתעה שלו,
סלחנות לטרור היהודי, התדמית השלילית של מדינת ישראל בעולם ומתן תחמושת לאנטישמיות, שחיקת היסודות של הדמוקרטיה הישראלית, השיח האלים המגובה בצבא טוקבקיסטים בשכר, סירוס התקשורת אשר נאלצת לאמץ את שיח העימות עם עמי המרחב והפלסטינאים.

והרי בנימין נתניהו התכונן לסיבוב רטורי נוסף כדי לסייע למיטיבו, איל ההימורים, להמליך נשיא רפובליקני בארה"ב.

פסוקו של פוסט

לסיום, משהו אחר ונוסטלגי. בחודש שעבר נפטר שחקן הקולנוע המצרי, עומר שריף ("ד"ר ז'יוואגו"). מעטים שמעו אותו גם כזמר, ועוד בספרדית.  

דן כספי | |דן בתקשורת

פרופסור בדימוס במחלקה לתקשורת באוניברסיטת בן-גוריון

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ