מי גנב לי גם את הליכוד וגם את האופוזיציה?

בליכוד כל המקצין הרי זה משובח. בכחול-לבן שוקלים להפר הבטחת בחירות מפורשת. מה זה, תאוות שלטון בכל מחיר? וגם: כל משבר צריך שעיר לעזאזל. במשבר הקורונה יש כבר מועמד מושלם

גרשון הורוביץ
גרשון הורוביץ
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נתניהו וחברי כנסת ממפלגת הליכוד בהדלקת חנוכיה
נתניהו וחברי כנסת ממפלגת הליכוד בהדלקת חנוכיה, השנה. בליכוד היום כל המקצין הרי זה משובחקרדיט: תומר אפלבאום
גרשון הורוביץ
גרשון הורוביץ

1. מי גנב לי את הליכוד? מישהו בליכוד השתגע ומפר את העקרונות הבסיסיים שעליהם הוקמה המפלגה. מה משמעות "הגוש" עם החרדים? האם נובע מכך שכחבר ליכוד אני אוטומטית תומך גם בהשתמטות מהצבא? האם הצבעה לליכוד פירושה תמיכה בגידול עשרות אלפי יהודים אנאלפביתים? ואולי צריך לדייק ולומר אנאלפביתים תעסוקתיים. האם האיחוד בין הליברלים (שנמניתי על חבריהם) לבין הליכוד פירושו תמיכה בסבסוד רבבות אנשים צעירים ובריאים כדי לאפשר להם לא לעבוד? מה זה, תאוות שלטון בכך מחיר?

2. מי גנב לי את האופוזיציה? 40 שנה אני חבר ליכוד. חלק מהזמן גם חבר מרכז. במרבית מערכות הבחירות גם הצבעתי לליכוד. בפריימריז האחרונים וגם בבחירות האחרונות לא הצבעתי עבור בנימין נתניהו. כעת מסתבר לי, לתדהמתי, שהרשימה שהצבעתי עבורה החליטה להפר את הבטחתה המפורשת ושוקלת לשתף פעולה עם הרשימה המשותפת. אתם השתגעתם? כדי להגיע לשלטון אתם מוכנים אפילו במרומז, אפילו בעקיפין, אפילו כחלק מתרגיל פוליטי, לשתף פעולה אם מי שבמוצהר מבקשים לחסל את מדינת הלאום של העם היהודי? מה זה, תאוות שלטון בכל מחיר?

3. מי גנב לז'בוטינסקי את הליכוד? בליכוד היום כל המקצין הרי זה משובח. בפריימריז כולם התחרו מי יותר ימני ומי יותר הזוי. פעם, היה לגיטימי בליכוד לומר "אני תומך בהסתלקות מחבלי המולדת המיושבים בצפיפות בערבים. אין בכך כל צדק היסטורי, אך יש בכך הגיון פרגמטי". היום, כשאני אומר זאת לידידי בליכוד, יש הטוענים שאני שמאלן ושמקומי אינו במפלגה. כשאני מזכיר להם שז'בוטינסקי תמך בזמנו בפינוי תל חי משום שסבר שצריך להתרכז בחבלי הארץ שאנחנו יכולים להגן עליהם, הם טוענים שנפלתי קורבן לתעמולה שמאלנית. ובכן בדקתי שוב, זו אכן היתה עמדת ז'בוטינסקי. אולי היום גם הוא היה מוקע בליכוד כשמאלן.

בני גנץ ואחמד טיבי
בני גנץ ואחמד טיבי במליאת הכנסת, בפברואר. העובדה שחלקם רופאים לא משנה את חוסר הלגיטימיות הפוליטית שלהםצילום: אמיל סלמן

4. מי גנב לי את הליכוד (2)? מצופה היום מחבר ליכוד לשנוא את "הבוגדים מהשמאל". ואני? חלק גדול מידידי הם אנשי שמאל. חלק ממשפחתי תומך בשמאל. משפחה לא בוחרים, ובכל זאת, הם ישראלים נפלאים. עובדים, תורמים, ילדיהם משרתים בצבא וכולם חרדים לגורלה ולדמותה של ישראל. דווקא כחבר במפלגה לאומית כמו הליכוד מקומם אותי לשמוע את המתקפות שלוחות הרסן על כל מי שאינו חושב כמוני. נכון, הם ככל הנראה טועים, אבל דחילק הם לא מטומטמים ובוודאי שאינם בוגדים. רצוי להקשיב גם לדעתם.

5. מי גנב לי את האופוזיציה (2)? השנאה היוקדת של חלק מחברי המרכז-שמאל לנתניהו ותומכיו, חצתה גם היא את גבולות ההגיוני והסביר. עד עתה נתניהו פועל במסגרת החוק ואפשר למתוח את גבולות החוק כל עוד זה נעשה במסגרתו. ראו למשל את חברי הרשימה המשותפת שנזהרים להביע את הערכתם למחבלים ואת תמיכתם במעשי טרור רק במרומז, כדי לא לחצות את הרף הפלילי. לעניות דעתי הלא קובעת הם חצו כבר מזמן את הרף הפלילי, אבל מי שקובע זה בג"ץ - ושופטי בג"ץ חושבים אחרת. אני חונכתי לכבד, לקבל ולקיים את פסיקות בג"ץ. הזלזול הבוטה של השמאל ב"בבונים" תומכי השחיתות כבר מזמן התנתק מהעובדות. אתם רוצים להגיע לשלטון? בהצלחה, אבל אל תהרסו בדרך את הלגיטימיות ואת שיקול הדעת של כל מי שחושב אחרת מכם.

6. מי מזלזל בערבי ישראל? השמאלנים מוכיחים שהם גזענים לא קטנים. לדעתם, ערבי ישראל, הם אוסף של אידיוטים, אהבלים שלא מבינים מימינם ומשמאלם. לדעתם, הערבים החיים בישראל הם מתונים, רודפי שלום ומצביעים עבור הקיצוניים הפנאטים של רשימה המשותפת אך ורק משום הם לא הבינו מה הם אומרים. ובכן, שמאלנים יקרים, יש לי הפתעה עבורכם, הערבים שפלשו לארץ ישראל הם לא טיפשים ולא מטומטמים, חלקם אפילו מבריקים מאוד. הם רוצים בחיסולה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, והם מבצעים זאת על ידי תמיכה מודעת ומושכלת בנציגים שפועלים למימוש מטרה זו. העובדה שחלקם רופאים, אחים ורוקחים לא משנה את חוסר הלגיטימיות הפוליטית שלהם.

ליצמן, בר סימן טוב ונתניהו
ליצמן, בר סימן טוב ונתניהו. מנכ"ל משרד הבריאות הוא השעיר לעזאזל המושלםצילום: אוהד צויגנברג

7. לפטר את מנכ"ל משרד הבריאות? לכל משבר, גם אם לא היה בו באמת מחדל, צריך למצוא שעיר לעזאזל. מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הוא השעיר לעזאזל המושלם. הוא אינו רופא ואי לכך אינו מקושר לאינטרסנטים, לא מקושר לגילדות הרופאים ואין לו חברים בקרב מנהלי המחלקות ומנהלי בתי החולים. היה צורך בשר בריאות שגם הוא אינו מקושר לאינטרסנטים ולגילדות של הרופאים כדי למנותו.

את ההתנגדות לבר סימן טוב צריך לראות בהקשר רחב יותר של המאבקים נגד מינוי מנכ"לים מקצועיים לבתי חולים ולתפקידים בכירים אחרים שדורשים ידע ויכולת ניהולית מוכחת, ולאו דווקא ידע רפואי. בכירי משרד הבריאות תלויים תלות מוחלטת באנשים שהם אמורים לפקח עליהם. כדי להתמנות למנהל בית חולים אחרי סיום תפקיד בצמרת משרד הבריאות נדרש שיתוף פעולה מצד אותם "מפוקחים". בתחום רפואת השיניים, אותו אני מכיר מקרוב מתוקף כהונתי בעבר כיו"ר ועדת הביקורת של ההסתדרות לרפואת שיניים, הדברים הגיעו לכאורה אל התחום האפור של יחסי תן וקח. טוב עשה שר הבריאות שמינה את בר סימן טוב למנכ"ל משרד הבריאות. נראה שתפקודו מעולה ויהיה חבל אם גילדות הרופאים יצליחו בניסיון להדיחו.

גרשון הורוביץ

גרשון הורוביץ | |שלישי בע"מ

"שלישי", על שום מה? ראשון מתכבד בעליה לתורה הכהן, "שני"  שייך ללוי וה"שלישי" הוא עמך ישראל.  

בע"מ? לכבוד האופוריה שהביאה המחאה החברתית שהבליטה את חשיבות ההבנה הכלכלית לחוסן החברתי. כמובן, תודה לאשר  גינצברג.

סטודנט לתואר שני בלימודי ארץ ישראל, תואר ראשון בהיסטוריה (בהצטיינות), תואר ד"ר ברפואת השיניים, תואר שני במנהל עסקים ובעלים חברת נדל"ן קטנה, כי הרי צריך גם להתפרנס ממשהו...

חיפאי, עובד 12 שעות ביממה, מפרנס כל מיני בטלנים, מקושרים, מקורבים ופרוטקציונרים. חבר בשתי ועדות של ה"מועצה הארצית לתרבות ואומנות", חבר בוועדת סל התרופות (2016),  רס"ן (דימ.)  מיחידת מודיעין מוטסת. לשעבר דובר ומזכיר הנהלת הליכוד  בכנסת, חבר מערכת עיתון, עיתונאי, חבר בדירקטוריונים בתחומי התרבות והכלכלה.

הבלוג יעסוק גם בעירי היפה חיפה שלפתע נתפסת כפריפריה. בעליתה ונפילתה של המחאה החברתית שדרשה "כל מיני דברים" ונראה שלא  השכילה להתמקד, למחות  ולפעול  כנגד מוקדי הכח האמיתיים שפוגעים ברווחתו של הציבור הרחב. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ