קובי ניב
קובי ניב
השקת קמפיין הבחירות של חד"ש-תע"ל
השקת קמפיין הבחירות של חד"ש-תע"ל. לכעוס? עליכם למחוא להם כפייםקרדיט: מגד גוזני
קובי ניב
קובי ניב

ייאמר מיד - מדינת ישראל היא לא דמוקרטיה והבחירות מחר (שלישי) אינן בחירות דמוקרטיות. זו רק הצגה של בחירות דמוקרטיות. אין דמוקרטיה אם ל-40% מתושבי המדינה, החיים בשטחה ונתונים בריבונותה ותחת שלטונה, אין זכות הצבעה.

האם דרום אפריקה בתקופת האפרטהייד היתה דמוקרטיה? הרי כל כמה שנים היו שם בחירות והלבנים היו בוחרים פרלמנט וממשלה. אז למה זו לא דמוקרטיה? זה בגלל שהלבנים היו רק 10% ולא 60% כמונו, היהודים, מכלל אוכלוסיית המדינה. נגיד שבצרפת היתה נשללת זכות ההצבעה מהיהודים, שהם פחות מ-1% מאוכלוסיית המדינה, האם עדיין הייתם מחשיבים את צרפת כדמוקרטיה? אז קל וחומר ישראל.

הפריימריז בבל"ד. תתבעו מהמפלגות שמתיימרות להעיף את נתניהו שיפנו לערבים כשותפים
הפריימריז בבל"ד. תתבעו מהמפלגות שמתיימרות להעיף את נתניהו שיפנו לערבים כשותפים צילום: עבדאללה שמא

אבל אם בכל זאת אתם רוצים לשחק ב"נדמה לי", אז בבקשה. הבה נדבר על הצבעת הערבים אזרחי ישראל, המיעוט הפלסטיני בעל זכות ההצבעה ל"כנסת היהודית", כפי שכינה אותה ראש הממשלה נתניהו. בזמן האחרון, כשהסירחון הנורא של המשך שלטון נתניהו עומד חזק באוויר, יצא לפתע פה ושם קצפם של מתנגדיו על החשודים הרגילים והאשמים תמיד, על הערבים. כאילו בגלל שערבי ישראל נמנעים מלהצביע לכנסת בהמוניהם, ורק כמחציתם יטרחו, חמורים שכמותם, לנעור או לנהור לקלפיות, יימנע המהפך השלטוני יעני, ונתניהו ימשיך לשלוט ולרדות בנו וכל הזוועה הזאת.

וכל זה, זועפים הנזעמים, בגללכם יא ערבים. מה אתם, חמורים? זה לא טוב לכם כל זה, חמודים. לא חמורים, מה פתאום חמורים? סתם. התבלבלנו בין דל"ת לרי"ש. אז חמודים, באמת, תבינו, זה לא טוב לכם שנתניהו ימשיך. וזה לא שאנחנו פתאום צריכים את הקולות שלכם בשביל המהפך הזה. מה פתאום. אנחנו בכלל לא דואגים לעצמנו. רק לכם אנחנו דואגים, ערבים חמודים, שתשפיעו, שתהיו חלק מהשלטון, מהממשלה. שרים תהיו, שרים.

"היש לגנץ או לפיד "תוכנית שלום" אחרת משל נתניהו?"
"היש לגנץ או לפיד "תוכנית שלום" אחרת משל נתניהו?"צילום: אבישג שאר ישוב

אבל הערבים כבר למודי כזבים. הם לא טיפשים כמו שאתם חושבים. הם כבר אוכלים מכם את החרא הזה מאה שנים ויותר. מה אכפת להם אם נתניהו או גנץ יהיו ראש הממשלה? מה זה משנה להם? מה אכפת להם אם מי שמדכא אותם והורג באחיהם משקר שהוא אוכל חמגשיות או מצטלם כאילו הוא אוכל פלאפל? אולי לכם זה משנה, אבל לערבים מה זה משנה? היש לגנץ או לפיד "תוכנית שלום" אחרת משל נתניהו? חוק לאום אחר? גזענות נאורה יותר? האם ניחוח בושם הפאשיזם שלהם פחות מסריח מזה של איילת שקד? האם לא התגאה גנץ בכך שהרג יותר פלסטינים מנתניהו? האם הם לא הודיעו כולם כאיש אחד שלא ישתפו שום ערבים בשום ממשלה? ואתם עוד כועסים עליהם שרק חצי מהם משתתפים בבחירות. אתם צריכים למחוא להם כפיים שמחציתם בכלל משתתפים בבחירות המזויפות שלכם, שלא מועילות להם בכלום. 

אתם באמת דואגים לערבים? אתם באמת רוצים מהפך שלטוני ושהערבים יהיו חלק ממנו? בבקשה. קודם כל תתבעו מהמפלגות שמתיימרות להעיף את נתניהו שיפנו לאזרחים הערבים כשותפים ואז יבקשו את הצבעתם ותמיכתם. ואם זה לא יקרה, וזה לא יקרה, אז בינתיים תעשו אתם דבר קטן כדי לעזור להם - תצביעו למפלגות שלהם.

קובי ניב

קובי ניב | |פרצוף חמוץ

קובי ניב הוא סופר, תסריטאי, מרצה לקולנוע, פובליציסט ופנסיונר עם פנסיה לא משהו. היה שותף לכתיבת "ניקוי ראש" ו"זהו זה" בטלוויזיה. כתב עם המאייר דודו גבע את טרילוגיית "ספר מגוחך", "בנו של מגוחך" ו"מגוחך בעורף האויב". פרסם ספרי ילדים לרוב ("קוקוריקולום ויטה" ו"אבא סבבה" למשל), ספרי עיון בתחום הקולנוע ("החיים יפים, אבל לא ליהודים" ו"בזרוע נטויה ובעין עצומה") ואת הרומנים "החיים קשים, הא?" ו"בסוף כולם נמותו". מפרסם כבר שנים רבות טור דעה שבועי שהפך גם לבלוג בעיתון ''הארץ". חוץ מזה, תעשו גוגל, ויקיפדיה וכאלו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ