האם נתניהו ביקש מקמרון ומרקל להצביע נגד ישראל במועצת זכויות האדם של האו"ם?

העיתון "ג'ואיש כרוניקל" מפרסם השבוע כי ראש הממשלה שידל את בעלות בריתה של ישראל באירופה לתמוך בהחלטת המועצה לגבי "צוק איתן". קמרון כינה את הרעיון "טירוף מוחלט", אבל לבסוף נעתר. בלשכת נתניהו, אם להשתמש באנדרסטייטמנט בריטי, נמנעים מלהכחיש. אולי זה יעניין את הקורא יאיר לפיד

אורי משגב
אורי משגב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי משגב
אורי משגב

ב-22 ביוני פרסמה מועצת זכויות האדם של האו"ם דו"ח מקיף לגבי מבצע "צוק איתן". ההחלטה האשימה את ישראל ואת חמאס בביצוע פשעי מלחמה במהלך הלחימה, וקראה לחקירתם ובמקרה הצורך להעמדה לדין בינלאומי של האחראים להם. היא אושרה ברוב של 41 מתוך 47 חברות: 5 נמנעו, ורק ארצות הברית התנגדה.

פרשנים שהתעמקו בהחלטה תיארו אותה כמאוזנת יחסית, אבל ישראל הרשמית גינתה אותה נמרצות. חלק ניכר מהאכזבה התמקד באופן הצבעתן של בנות בריתה הבולטות של ישראל באירופה - בריטניה, גרמניה וצרפת. אביתר מנור, השגריר הישראלי למועצה, אמר רגעים לפני ההצבעה כי "המועצה איבדה את התפקיד שלה, זה מניפסט אנטי-ישראלי. שר הביטחון יעלון כינה את המועצה "פארסה" ואת ההחלטה "מגוחכת ומופרכת". את מסע הגינויים הוביל ראש הממשלה בנימין נתניהו. "את מועצת זכויות האדם של האו"ם לא מעניינות העובדות", הכריז נתניהו, "מדינת ישראל תמשיך להגן על אזרחיה מפני אלה שקוראים להשמדתה ופועלים יום-יום כדי להשיג מטרה זאת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ