משגב לעם

מירי רגב, את בטוחה שזה חוקי שנתניהו ידליק משואה?

אופן בחירת מדליקי המשואות בטקס יום העצמאות מוסדר בחוק באמצעות החלטת ממשלה מפורשת ומפורטת. ספק גדול אם בחירתו ברגע האחרון של נתניהו קבילה משפטית. להלן מכתב דחוף ששיגרתי הבוקר לשרת התרבות וליועץ המשפטי, לפני פנייה אפשרית לערכאות

אורי משגב
אורי משגב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי משגב
אורי משגב

לכבוד:

שרת התרבות והספורט, בשבתה כיו"ר ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים –  מירי רגב

העתק:

היועץ המשפטי לממשלה – אביחי מנדלבליט

הנדון: בחירתם של ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, ונשיא הונדורס, חואן אורלנדו הרננדס, כמדליקי משואות בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל, ערב יום העצמאות 2018

שלום רב,

1. טקס הדלקת המשואות הממלכתי בהר הרצל הוא מסמליה הבולטים והמוכרים ביותר של מדינת ישראל. הטקס נערך מדי שנה במתכונת קבועה, תחת כותרת גג נושאית המתפרסמת מראש. הקריטריונים לזהותם של מדליקי המשואות והליך בחירתם נקבעו באופן מפורט בחוק, באמצעות החלטת ממשלה 1188 (סט/4) מיום 15.01.2014.
2. בשבוע האחרון דווח, באופן תמוה וחריג, על צירופם ברגע האחרון לרשימה של שני מדליקי משואות נוספים: נשיא הונדורס חואן אורלנדו הרננדס וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו. על פי המידע שבידי, קיים חשש כבד שהליך בחירתם של השניים אינו עומד בתקנות שנקבעו בחוק ולפיכך דינה של מועמדותם להיפסל.
3. בשל כך, ולאור לשון החוק הברורה והמפורשת, אבקש להעביר לידי ללא דיחוי, ולא יאוחר מ-24 שעות מרגע קבלת מכתב זה, את המידע הבא:
א. רשימת חברי הוועדה לבחירת מדליקי המשואות ביום העצמאות 2018.
ב. האם ומתי כונסה הוועדה לדיון במועמדותו של הנשיא הרננדס, והאם נערכה הצבעה בעניינו.
ג. האם ומתי כונסה הוועדה לדיון במועמדותו של ראש הממשלה נתניהו, והאם נערכה הצבעה בעניינו.
ד. במידה והתקיימו דיונים והצבעות על מועמדותם של השניים, האם היו מבין חברי הוועדה מי שנמנעו מלהשתתף בהם עקב חשש לניגוד עניינים (למשל נציג משרד ראש הממשלה, ואחרים).
ה. במידה והתקיימו דיונים והצבעות על מועמדותם של השניים, האם על פי הקבוע בחוק נרשם פרוטוקול שכולל את עמדות חברי הוועדה ואת הנימוקים להחלטה הסופית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ