איילת שקד מציגה: סנאף, פופוליזם והסתה נגד שופטי בג"ץ

שעות לפני הכרעת בג"ץ, השתלחה שרת המשפטים בשופטיו, פרסמה בפייסבוק סרטון נורא ומשלהב שכלל לא צולם בישראל, והתנהגה כאחרונת הטוקבקיסטים, ולא כשרה המופקדת על קודש הקודשים של כל דמוקרטיה

אורי משגב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איילת שקד
אורי משגב

אם תשעה קבין של דמגוגיה ופופוליזם ירדו לעולם, ייתכן שאיילת שקד לקחה עשרה מהם. רק אתמול היא פרסמה בחשבון הפייסבוק שלה בוק צילומים מחדר הישיבות בכיכובה, תחת הכותרת "בוחרים שופטים!". היום היא כבר חזרה להסית ולשלהב את ההמונים נגד שופטים מסוימים מאוד - אלה של בית המשפט העליון. כאילו היתה אחרונת הטוקבקיסטים, ולא השרה המופקדת על קודש הקודשים של כל דמוקרטיה - מערכת המשפט המופרדת והעצמאית שלה.

"היום בערב יינתן פסק הדין בעניין חוק ההסתננות", כתבה שקד בפוסט שהעלתה לפייסבוק. "החוק כבר בוטל פעמיים על ידי בית המשפט העליון. נוסח החוק שאושר על ידי בית המשפט העליון בפעם הקודמת רך מידי, וההוכחה לכך היא שבחודשים האחרונים תופעת ההסתננות, שכמעט והתגברנו עליה, שבה ועשרות אפריקאים חדרו לישראל. אם יבוטל החוק בפעם השלישית, המשמעות תהיה הכרזה על דרום תל אביב כמתקן שהייה רשמי למסתננים. מעתה ובכל שעתיים, ועד למתן פסק הדין, אעלה סרטונים המתארים את חייהם הבלתי נסבלים של תושבי דרום תל אביב.
אנא הפיצו".

הפוסט שאיילת שקד מיהרה למחוקצילום:

אין לי כוונה לשוב ולהיכנס כאן לגוף הדיון בחוק ההסתננות. זה נושא מורכב, הררי מילים נכתבו עליו, ואין אפשרות להתייחס אליו בשטחיות שמכתיבה הגברת שקד. עם זאת, יש מקום לשוב ולהצביע על הטקטיקה הפופוליסטית שלה, כמו גם על חוסר הרצינות והאחריות  המשווע. היא בכל זאת שרת המשפטים. ובכן, הסרטון הראשון שהעלתה שקד הכיל אלימות קשה ביותר. על סף הסנאף. תחת הכותרת "פליט סודאני תוקף נערה בלב העיר תל אביב - חובה לשתף!" נראית בו עוברת אורח תמימה צועדת ברחוב, כשלפתע מתנפל עליה אדם שחום עור. הוא מפיל אותה לקרקע, הולם בה בפראות, מטיח את ראשה למדרכה ואז שודד ממנה את ארנקה ומסתלק.

אכן תמונות קשות. היתה איתן רק בעיה עובדתית אחת - הן לא צולמו ברחוב ישראלי. לא ב"מתקן השהיה הרשמי" בדרום תל אביב, ולא בכלל. וזה עוד מבלי להיכנס לעצם השימוש בסרטון כזה, הן מבחינת אתיקה של שיתוף וצפייה והן מבחינת עוצמת הטיעון (זה הרי כמו להסיק מהפיגוע בכפר דומא שכל המתנחלים או הדתיים הם רוצחים טרוריסטים, חס וחלילה). הגולש הערני מתן אמיר מיהר להסב את תשומת לבה של שרת המשפטים שמדובר בסרטון שמקורו בכלל בערוץ טורקי. כבוד השרה, כמו הייתה מקימת מאחז בלתי חוקי בלילה, מיהרה להסיר את הסרטון. במקום להתנצל, או סתם לשתות כוס מים ולשקול את פעילותה הנפסדת - היא פשוט העלתה סרטון אחר שמראה אלימות של מהגרת אפריקאית.

אנחנו מדברים על אותה איילת שקד שרק בשבוע שעבר התלוננה מרות אחרי שנעשה לה עוול נורא: השדרן אביעד קיסוס ייחס לה בטעות בטור שכתב אחרי אירועי מצעד הגאווה אמירה שלא יצאה מפיה, אלא הוצמדה לה במקום אחר בטקסט סאטירי. קיסוס לפחות התנצל אחרי שהעניין התברר. אבל ראוי להזכיר איך סיכמה שרת המשפטים את המאורע: "במאמר, שאמור להיות כביכול נגד הסתה, מסית קיסוס נגדי בעזרת שקרים והמצאות שלא היו ולא נבראו, מאשים אותי ברצח הבא ומשסה קהילה שלמה נגדי ללא שום ביסוס. זו הסתה בשיא כיעורה".

חייבים להודות - בשקרים, המצאות, שיסוי של קהילה שלמה ללא ביסוס, הסתה וכיעור היא בהחלט מבינה.

"סרטון הסנאף" שהעלתה איילת שקד לפייסבוק

משגב מבינתי

האם עד שיוכרעו מעמדן החוקי של ההתנחלויות ומעמדם החוקי של מבקשי המקלט, אין אפשרות לשכן חלק מהם מעבר לקו הירוק? ממילא אוהבים שם עבודה זרה וזולה, וכך גם יוקל קצת בינתיים הלחץ על שכונות דרום תל אביב ששקד וחבר מרעיה מהימין המתנחלי מתיימרים לדאוג לרווחתן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ