הקו שמחבר בין חגיגת מותו של שמאלני בפיגוע למשנתו של יאיר לפיד

אלפי ישראלים חגגו בפייסבוק של "הצל" את מותו של ריצ'ארד לייקין. מי שירצה להבין בעתיד את כניעת ישראל לטירוף הלאומני, כדאי שיביט בהם, ובקשר בין העשב השוטה הנערץ עליהם ליקיר הזרם המרכזי שכיהן כאן כשר אוצר

אורי משגב
אורי משגב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי משגב
אורי משגב

הימין הישראלי מאחד כוחות, מצופף שורות. יאיר לפיד, ראש ממשלה וראש אופוזיציה גם יחד בעיני עצמו, פרסם בתחילת השבוע (שוב, בפעם המי-יודע-כמה) את מניפסט המרכז המביך שלו. בין השאר הכריז שם לפיד כי "שחרור הכותל הוא לא פחות מנס אלוהי", הזכיר כי "נכון שהפלשתינאים - 3.5 מיליון מוסלמים התקועים כמו עצם בגרוננו - הם לא פרטנר אלא האויב" וציין ש"נכון שהשמאל הקיצוני הזוי ובוגדני". בכך יישר קו עם זמר הבית של ראש הממשלה, עמיר בניון, שהוזמן לכרכר בפני הקיסר ורעייתו לאחר הבחירות למרות שתיאר בעבר במספר הזדמנויות את השמאל וארגוניו כתוקעי סכין בגב. זו אגב לא הפעם הראשונה: בחודשים האחרונים הכריז לפיד לפחות בשתי הזדמנויות מתועדות כי "השמאל ירד מהפסים".

עברו כמה ימים, והנה גם הבריון הווירטואלי המכנה את עצמו "הצל" הדגים את אמירתו של לפיד על אותו שמאל קיצוני ומשוגע הלכה למעשה, כשפרסם אתמול בפייסבוק את הסטאטוס הבא:

"היום מת מפצעיו הפצוע השלישי מהפיגוע ירי/ דקירה באוטובוס בארמון הנציב. השם שלו היה ריצ'ארד לאקין, ריצ'ארד היה מורה לאנגלית ופעיל שמאל קיצוני בארגון תג מאיר, (ארגון נגד "הטרור היהודי") מה שמראה לכם שלא משנה כמה אתם בשמאל, תפעלו למען הערבים ותמכרו ותבגדו בעם שלכם בשם הנאורות, שיגיע המחבל לא יזיז לו כלום מהפעילות שלכם, והדבר היחיד שהוא יראה, זה יהודי ובשבילו הדם שלכם הוא בדיוק כמו של הדתי או המתנחל שישב לידכם. אני מקווה שהמוות שלו יהיה סטירת בוקר טוב לחלקכם ויעיר אתכם מהאשליה שאתם חיים בה ויגרום לכם לעשות חשבון נפש.
יהי זכרו ברוך".

מיותר לנתח את הטקסט הזה, על בורותו ועילגותו וכיעורו. כל התייחסות רצינית לגופם של דברים תעשה כבוד לאדם חסר כבוד. אבל ממש לא מיותר לציין שאת סטירת הבוקר הטוב הזו קידמו בצהלות ומחיאות כפיים המונים מחסידי הצל ומשנתו. פחות מיממה לאחר הפרסום, צבר הטקסט הזה כמעט 5,000 לייקים ויותר מ-500 שיתופים. רבים מהתומכים טרחו גם לפרסם תגובות, תחת שמם ותמונתם. קיימת כמובן דילמה קבועה אם נכון לתת לחלאות אדם כאלה במה. מצד שני, מרק צוקרברג ו"הרשת החברתית" המהוללת שלו בהחלט נותנים להם במה,  והעולם שותק. אז הנה מקבץ חברתי קטנטן ומייצג.

מור רובין: בשעה טובה. הצל אתה אח.

חן ואמיר קלקבני: יהי מותו ברוך!!!

אוהד נגי: נו, נרצח ע״י האנשים שנלחם למענם!

נועם שהרבני: מסתבר שהערבים עושים גם דברים טובים מדי פעם.

רפאל דדון: סופסוף!!! רק ככה, כשיתחילו למות שמאלנים קיצוניים מפיגועים, יקבלו שם קצת שכל והבנה.

מאיר פרידמן: מכיוון שאני מאוד אוהב את השמאל אני רוצה לאחל להם אותו דבר.

זכה אליהו: כל כאלב ביג׳י יומו!! אלוהים לא נשאר חייב.

נמרוד תבור: הרגע הזה שהצל אומר שהנרצח הוא שמאלני ופתאום לא איכפת לך מהרצח.

תאיר טידונה: ראיתי שהוא מת מפצעיו בבית חולים כאב לי אבל עכשיו ... עלה לי חיוך על הפנים. שזה הייה הגורל של כל השמאל ההזוי שקיים.

מיכאל אברמוביץ': כמה אירוני ! אני ממש לא עצוב על מותו.

אביעד מגידיש: לא מרגיש אפילו סוג קטן של אבל ..שמאלני זה כמו מחבל בשבילי.

אושר בן דוד: ברוך ה' לפחות נתנחם בזה שאם מתים יהודים לצערנו לפחות זה שמאלנים כאלה.

הודוש סולופוב: מצוין! יהי זכרו... בלי ברוך.. פחות אחד כזה יותר נחמד.. עצוב שאני אומרת את זה אבל מהרסיך ומחרביך ממך יצאו ואני כל הזמן אומרת שצריך לטפל קודם בחולי נפש האלה מצידי לכנס את כל העוכרי ישראל האלה בוועדה סגורה בירושלים עם כל הערבים.

ריקי קורן: שאלוהים יסלח לי, אני לא מאחלת לאף אדם להירצח, אבל חיכיתי לרגע הזה, שהטרור יגיע לפתח ביתם ואז אולי וגם זה לא נראה לי, יבינו עם מי יש להם עסק.

מיכאל פארוז: אמן יקבל 72 בתולים שיפתחו לו ת'תחת.

כאמור, מדובר במדגם זעיר, על קצה המזלג. יש מאות תגובות על הקיר של הצל, רובן המכריע ברוח הזו של שמחה לאידו ולמותו של אזרח ישראלי, איש משפחה ומחנך, שהיה פעיל בארגון שנוסד לתמוך בשלום ובדו-קיום ברוח היהדות ההומאניסטית. מי שירצה להבין בעתיד את חורבנה של מדינת ישראל אל מול טירוף הקנאות הלאומנית יצטרך למתוח קו ישר ומחבר בין יקיר הזרם המרכזי יאיר לפיד לבין העשב השוטה הצל. שניהם חושבים - וכותבים בהתמדה - על אנשי השמאל כבוגדים הזויים ומשוגעים שמוכרים את בני עמם לערבים ולאנטישמים. הם פשוט עושים את זה בסגנון קצת שונה. למעשה לפיד כשיר כיום לתפוס את מקומו של סאבלימינל, שותפו המוזיקלי לשעבר של הצל. עם קצת מאמץ הם יוכלו לחבר ביחד המנון המשך ל"עוד לא נולד הבן זונה שיעצור את ישראל". אפילו אם הוא שמאלן הזוי ובוגדני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ