אלי בן דהן, דובר האחים היהודים

הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון? התיאוקרטיה היחידה ב-oecd! תשאלו סגן שר בממשלת ישראל מה הוא חושב בפתחה של 2014 על יהודים וגויים, הומואים ונשים. כשירות לציבור, הנה הדירוג המלא, מבוסס על אלגוריתם ייחודי (וגם השערה כמה זה מזיז לחברים לפיד ולבני)

אורי משגב
אורי משגב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי משגב
אורי משגב

האמת שאתם לא צריכים לשאול כלום. העיתונאי הוותיק שלום ירושלמי מהעיתון הוותיק "מעריב" שאל עבורכם. ראיון קצר וממצה שערך לקראת סוף השבוע עם הרב אלי בן דהן, סגן השר הממונה בפועל על משרד הדתות תחת כנפיו של האח הגדול נפתלי בנט, מצייר יפה את התמונה. תחילה עיקר החדשות. השאלות והתשובות מובאות כלשונן, בקיצורים אך ללא עריכה ושכתוב. שנאמר, דברי אלוהים חיים. אחרי הכל, המוטו של בן דהן הוא ש""אני שומר על כך שהמדינה תהיה יהודית. דברים שנוגדים את הערכים, התרבות או המסורת, לא יקבלו גושפנקה חוקית" (שימו לב, הוא מומחה גם לתרבות וערכים, לא רק לדת).

הומוסקסואלים משנים את הצביון היהודי של המדינה?
"חס ושלום. גם ממזרים הם יהודים. אני לא רוצה לרדוף אדם בגלל מה שהוא עושה בביתו הפרטי. הפוך... שיעשו מה שהם רוצים, אבל אנחנו לא נעניק לזה מעמד חוקי".
מה תעשו אם תעלה הצעת חוק לנישואים חד-מיניים?
"בשום אופן לא. גם יהודי וגויה לא יכולים להתחתן".
זה אותו דבר?
"אנחנו לא מכירים לא באלה ולא באלה. בכל זאת, תמיד ליהודי יש נשמה הרבה יותר גבוהה מזו של הגוי, גם אם הוא הומוסקסואל... ענייני דת ומדינה הם המוקש הגדול ביותר בדרכה של הממשלה... מריבות בין נשים הרבה יותר קשות מאשר מריבות בין גברים" (על העימות הפרלמנטארי בין חברות הכנסת עדי קול ואיילת שקד)... "הגיעו אלינו תלונות שהבלניות במקווה ממששות את הנשים שטובלות. זה מזעזע. הוצאנו הנחיה שאוסרת עליהן לגעת. אישה או בחורה שמגיעה למקווה רוצה לעשות משהו אינטימי. זה רק בינה ובין הקדוש ברוך הוא".

סגן השר לשירותי דת, אלי בן דהן

עד כאן בן דהן. תרתי משמע. לדעתי הוא בכלל לא הסיפור. מאוד קל להתנפל עליו, להדביק לו כינויים, לקרוא לו "חשוך" ו"פרימיטיבי". אין בזה שום תכלית. ממשלה ישראלית שמכילה בתוכה סגן שר כמו אלי בן דהן יודעת בדיוק מה היא מקבלת. מדובר ברב אותודוקסי, נציג בכיר של הזרם החרד"לי. אחד שיצק מים על ידיו של הרב מרדכי אליהו, ניהל את בתי הדין הרבניים, התגורר בבית-אל ובחיספין. בכנסת הוא מייצג את סיעת תקומה החרד"לית-מתנחלית. אם הוא היה נבחר לכנסת הקודמת הוא היה עושה את זה מתוך רשימת האיחוד הלאומי, ואילו הפעם זה קורה מתוך מפלגת הבית היהודי. רק השמות והעטיפות משתנות. במקום הסנדלים והדובון של הפטרון כצ'לה יש בסיבוב הנוכחי את מתק השפתיים והכיפה הזעירה של הפטרון נפתלי. וכולם-כולם, עד האחרון שבהם, שייכים למפלגת העל של האחים היהודים. אין שום הבדל בינם לבין האחים המוסלמים, מלבד השוני הטכני של הדת שאליה הם סוגדים ובה הם משתמשים. אלה ואלה פונדמנטאליסטים שכופרים בסמכות ובריבונות המדינה ומשתמשים בה כמכשיר להשגת יעדיהם האמיתיים.

הבעיה האמיתית היא לא בן דהן ודמיו, אלא העובדה שממשלה ישראלית נסמכת עליהם ומשבצת אותם לתפקידים מיניסטריאלים. צריך להבין מה איש כמוהו מייצג, אפילו בראיון הקצר והבהיר הזה. הוא מייצג תפיסה גזענית ושוביניסטית מוצהרת, שמרוב צרות וסוגיות וקהות חושים עוברת לכולנו ליד האוזניים בלי שנבין את גודל הצרה ועומק החרפה.

יאיר לפיד ונפתלי בנט בכנסת

על פי התפיסה הבן דהנית קיימת בעולם היררכיה ברורה. ישנו גזע עליון, אותו עם סגולה שמכונה העם היהודי. אז בראש הפירמידה נמצאים גברים יהודים הטרוסקסואלים. אם הבנתי נכון, מתחתיהם ממוקמים וממוקמות נשים יהודיות, ממזרים יהודים והומואים יהודים, אם כי אינני בטוח שהבנתי עד תומו את הדרוג הפנימי החל מהמקום השני בפלייאוף העליון. למעשה נדרשת גם חלוקה פנימית של נשים יהודיות – יש נשים הטרוסקסואליות, כאלו שאמנם נוטות לריב בווליום גבוה אבל מתייחדות באופן אינטימי עם גברים או עם אלוהים, ויש נשים יהודיות לסביות שאליהן לא התייחס בן דהן באופן ישיר (אם כי ייתכן שבהתבטאותו על הבלניות שממששות את אותן נשים יש רמיזה לעמדתו בנושא). עכשיו כשאני חושב על זה, חסרה לי גם התייחסות ישירה של בן דהן לנשים יהודיות שמקיימות יחסים אינטימיים עם גברים גויים, ובעצם חסרות לי עוד כמה וכמה הצלבות. בעצם אני כועס על עמיתי למקצוע שלום ירושלמי, הוא עשה כאן עבודה לא רצינית.

ציפי לבני ונפתלי בנט בישיבת הממשלה

למרות זאת אני לוקח כאן סיכון מחושב, ובהתבסס על אלגוריתם שפיתחתי, מביא בפניכם את הטבלה המלאה של סגן השר בן דהן אודות ההיררכיה של המין האנושי.

1. גברים יהודים שמקיימים יחסים עם נשים יהודיות.

2. ממזרים יהודיים.

3. נשים יהודיות שמקיימות יחסים עם גברים יהודים או עם הקב"ה.

4. גברים יהודים שמקיימים יחסים עם גויות.

5. הומואים יהודים שמקיימים יחסים עם גברים יהודים.

6. לסביות יהודיות שמקיימות יחסים עם נשים יהודיות.

7. הומואים יהודים שמקיימים יחסים עם גברים לא יהודים.

8. לסביות יהודיות שמקיימות יחסים עם נשים לא יהודיות.

---------------------------------------------------------------------

9. גויים

10. גויות

שימו לב שמתחת לקו האדום נמצאים רק גויים. אותם גם אין צורך או טעם לחלק לקטגוריות משנה. צריך רק לשפוך עליהם את חמתנו, להקפיד מאוד לא להתחתן איתם, ולזכור היטב שאפילו הומו יהודי (שלא לדבר על רוצח יהודי הטרוסקסואל, נניח) ניחן ב"נשמה הרבה יותר גבוהה" מזו שלהם. אכן מדינת אור לגויים.
עכשיו נותר רק לשאול כיצד אומה שמתגאה בהיותה "הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון", "וילה בג'ונגל" ועוד כל מיני קשקושים, מתפקדת בפועל כתיאוקרטיה היחידה ב-oecd. לא רק שהיא מערבבת מיום היווסדה דת ומדינה, היא גם מפרקת את משרד הדתות ואז מקימה אותו מחדש ומפקידה אותו מכל הידיים דווקא בידיים של האחים היהודים נפתלי בנט ואלי בן דהן. זו צריכה להיות אומה די מטורללת. למי שלא זוכר איך זה קרה, נזכיר שאת כניסתה לקואליציית נתניהו התנתה מפלגת הרפורמה החילונית "יש עתיד" בהכללתה בקואליציה של מפלגת האחים היהודים.

אני מניח שבפתחה של השנה החדשה יש ששואל את עצמו האם מפלגת הצבועים החצופים הזו, שלקחה 19 מנדטים של חילונים וכרכה אותם יחד עם 12 מנדטים של פונדמנטאליסטים יהודים, תראה לנכון לעזוב מתישהו את הממשלה האסונית וההרסנית הזו. אני מניח שיש גם מי ששואלים את עצמם אם מפלגת הנאיבים המנותקים שמכנים את עצמם "התנועה" תראה לנכון לעשות מתישהו את הצעד המתבקש הזה. או במילים אחרות: האם 25 מנדטים(!) של מצביעי מרכז-שמאל יפסיקו לתחזק מתישהו את ממשלת הימין הקיצוני-מתנחלי-פונדמנטאליסטי שעושה מהם צחוק באמצעות אנשים כמו נפתלי בנט, אלי בן דהן ואיילת שקד.

ובכן, התשובה לדעתי טמונה באייטם המופלא והמחריד של עמיתי המוכשר ברק רביד, שהתפרסם הבוקר ב"הארץ": כולם נוסעים לדאבוס, על פמליותיהם ומאבטחיהם הרבים מספור. גם ראש הממשלה נתניהו, גם שר האוצר יאיר לפיד, גם שרת המשפטים ציפי לבני, וכמובן גם כבוד הנשיא שמעון פרס. זה הסיפור כולו. לפיד ולבני נהנים מכל רגע ומבקשים למצות את החלום. הם יודעים שאין להם עתיד, שהתנועה היחידה שלהם היא כלפי מטה. הם לא טפשים. הם מבינים היטב שהם מהווים היסטוריה פוליטית, ולכן הם ידחו את הקץ ככל הניתן. מבחינתם, בדאבוס הייאוש נעשה יותר נוח, ותפיסת העולם הגזענית של אלי בן דהן ושולחיו היא לא יותר ממכה קלה בכנף הבואינג. אז שתהיה להם נסיעה טובה, ושייזהרו מכל הגויים האלה שמסתובבים שם בין הרגליים.

משגב מבינתי

הכותרת הראשית של 'ישראל איום' הבוקר הנה "שחרור, בלב כבד". למיטב זכרוני, זו הייתה בדיוק הכותרת גם בסיבוב הקודם של שחרור האסירים הפלסטינים בתמורה להמשך פרסום מכרזי הבנייה בהתנחלויות. אני ער למצוקת העורך האחראי ב.נתניהו כשצריך לנסח כותרת ראשית ביום שכזה, אבל האם לא ניתן לפחות לשחק עם המילים? נניח "בלב כבד, שחרור"? או "שחרור, כבד בלב"? או כבד, שחרור בלב"? מה כבר ביקשנו?

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

רגב בוועדת הכנסת, בחודש שעבר

חדשות היום, 23 במאי

מתחם בדיקות קורונה בתל אביב, בינואר

חובת הבידוד למי שמתגורר עם מאומת לקורונה מבוטלת החל מהיום

ח"כ רינאוי-זועבי ולפיד בפגישה, היום

חדשות היום, 22 במאי

בית החולים איכילוב, ב-2021

משרד הבריאות: הגבר שאושפז באיכילוב אומת כחולה באבעבועות הקוף

הכניסה לבניין שבו תושב לוד רצח את אמו, בחודש שעבר

היום בחדשות, 19.5

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

אבידר בכנסת, אתמול

המסר האמיץ של אלי אבידר

להקת BTS

מעריצות BTS? אסור לכן למחוא כפיים בהופעות

מייסדים

מוותרת על הבורסה: חברת חיזוי מזג האוויר Tomorrow.io ביטלה את הספאק

פליטים אוקראינים נוחתים בישראל, שלשום. כל אזרח אוקראיני שאינו יהודי יהיה רשאי להגיש בקשה מקוונת באתר משרד החוץ, ולהציג את האישור בעת העלייה למטוס

איך המתווה לקליטת פליטים מאוקראינה משנה את המצב ומה הביקורות עליו?

הפגנה במוסקבה

"סיקרתי הפגנות במוסקבה ונדהמתי מכמות הצעירים - עכשיו הם בהלם"