קולגות מהעבודה מבקשים ממני חברוּת בפייסבוק ואין לי עניין בהם, מה לעשות?

התחלתי לעבוד במקום חדש ולאט לאט אני מתחיל לקבל הצעות חברות מחשב השכר, מנהלת החשבונות - לא ממש "חברים" פר אקסלסנס. אם אאשר - אאבד מהפרטיות שלי, ואם לא אאשר- אסתכן בתווית "המתנשא"שלא מאשר אנשים בפייסבוק. מה לעשות?

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מאזני משקל
יוענה גונן

שלום למחלק, אני קורא אדוק שלכם ורוצה להעלות בפניכם סיטואציה שמתרחשת בכל יום במקומות העבודה בישראל.

לאחרונה נכנסתי למקום עבודה חדש, ולאט לאט אני מתחיל לקבל בקשות חברות בפייסבוק מאנשים במשרד. העניין הוא שאלה לא ממש "חברים" פר אקסלנס, דוגמת מנהלת החשבונות, חשב השכר ואחת הפקידות ששלחו לי בקשות חברות. בחשבון הפייסבוק שלי אני טורח לשתף את חבריי ועוקביי בסיטואציות פרטיות מחיי וגם בסיפורים על העבודה. כמובן שאני בוחר ברמת הפרטיות הנכונה והתכנים הללו נחשפים רק ל"חברים". כיצד עליי להתמודד עם מבול בקשות החברות? אם אאשר אותן אאבד מהפרטיות שלי ומנהלת החשבונות תדע מה עשיתי בקיץ האחרון, לצד סטטוסים חורצי לשון על תופעות פוליטיות וכו'. אם לא אאשר, אסתכן בתווית "המתנשא" והחדש בעבודה שלא מאשר בפייסבוק. אשמח לעצה טובה.

מאזני משקל

יוענה גונן | |מחלק מוסר

אנו חיים בעיצומו של עידן מבלבל ומתעתע, תועים בין כללי הנימוס של העולם הישן, שהולכים ומאבדים רלוונטיות, ובין כלליו של העולם החדש, שטרם התגבשו בצורה ברורה. תקופות כאלה הן שעה אפלה לאנושות אך שעתם היפה של מדורי ייעוץ, ומדור "מחלק מוסר" ישמח לספק לכם את הצורך.

אם אינך בטוח איך נכון לנהוג במצב מסוים בלי לצאת תחת, אם את צריכה עצה טובה מחברה אבל כבר הרחקת את כל אלה השפויות שהיו לך, אם יש לך שאלה מביכה מהסוג שאפשר לשאול רק באנונימיות, שלחו מייל לכתובת:

mechlak.musar@gmail.com

התשובות של "מחלק מוסר" אדיבות וכנות אך אינן מהוות תחליף לייעוץ מקצועי, נו מה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ