כמורה, נאסר עלי למחות בביה"ס על עמדות הרב פרץ. להתעלם מהמנהל?

שר החינוך חבר לעוצמה יהודית שדעותיה סותרות חלק ממטרות משרד החינוך וערכי המדינה. הותר לי לקיים על כך דיון בכיתה בלבד. נכון שאני מחויב חלקית לממלכתיות, אבל יש לי גם מצפון

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מאזני משקל
יוענה גונן

לאחרונה חבר שר החינוך שלנו, הרב רפי פרץ, למפלגת עוצמה יהודית. על המפלגה אין הרבה להרחיב, חבריה רואים עצמם כממשיכי דרכו של הרב מאיר כהנא, ותומכים בגלוי ולאורך זמן בעמדות הסותרות בבירור חלק ממטרות משרד החינוך (למשל "לחנך אדם להיות אוהב אדם...") ומערכיה של מדינת ישראל ("...ללא הבדל דת, גזע ומין..."). כמורה במערכת החינוך הציבורית, ולאור "מחאת הדגל השחור", פניתי בצר לי למנהל בית הספר, שאסר עלי מפורשות להביע מחאה כזו מחשש להשפעה פוליטית לא ראויה על התלמידים. הובהר לי שניתן לקיים על כך דיון בכיתה, אבל נאסר עלי להביע מחאה פומבית.

מאזני משקל

יוענה גונן | |מחלק מוסר

אנו חיים בעיצומו של עידן מבלבל ומתעתע, תועים בין כללי הנימוס של העולם הישן, שהולכים ומאבדים רלוונטיות, ובין כלליו של העולם החדש, שטרם התגבשו בצורה ברורה. תקופות כאלה הן שעה אפלה לאנושות אך שעתם היפה של מדורי ייעוץ, ומדור "מחלק מוסר" ישמח לספק לכם את הצורך.

אם אינך בטוח איך נכון לנהוג במצב מסוים בלי לצאת תחת, אם את צריכה עצה טובה מחברה אבל כבר הרחקת את כל אלה השפויות שהיו לך, אם יש לך שאלה מביכה מהסוג שאפשר לשאול רק באנונימיות, שלחו מייל לכתובת:

mechlak.musar@gmail.com

התשובות של "מחלק מוסר" אדיבות וכנות אך אינן מהוות תחליף לייעוץ מקצועי, נו מה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ