הכי הפוך מוולנטיינ'ס, ובכל זאת: האם גוֹסְטינג תמיד אסור?

זכותי לא לתת דין וחשבון לאף אחד או אחת על מה אני עושה עם הגוף שלי. נכון, זה לא נעים לפגוע באחר, אבל למה בחורה ששכבתי איתה פעם-פעמיים או סתם יצאנו זכאית להסברים?

מאזני משקל
יוענה גונן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מאזני משקל
יוענה גונן

לא מזמן התפתח דיון עם חברים בעניין גוֹסְטינג (הפסקת קשר רומנטי בהיעלמות פתאומית, בלי הודעה או הסבר - י.ג). האם זה תמיד אסור? מצד אחד, יש טענה שכבוד מינימלי מחייב התייחסות לאדם שהיתה איתו התקשרות רומנטית. מצד שני, הדרישה להסבר היא דרישה אלימה: יש לי זכות לא לתת דין וחשבון לאף אחד או אחת על מה שאני רוצה לעשות עם הגוף שלי. גופי הוא הקניין שלי, אולי אפילו הקניין היחידי שבאמת יש לי. מעבר לכך, למה בחורה ששכבתי איתה אולי פעם-פעמיים זכאית שאתן לה סיבה למה לא בא לי יותר להיות בקשר? לא היינו נשואים ולא התפתחה בינינו מערכת בין-אישית מורכבת.

מאזני משקל

יוענה גונן | |מחלק מוסר

אנו חיים בעיצומו של עידן מבלבל ומתעתע, תועים בין כללי הנימוס של העולם הישן, שהולכים ומאבדים רלוונטיות, ובין כלליו של העולם החדש, שטרם התגבשו בצורה ברורה. תקופות כאלה הן שעה אפלה לאנושות אך שעתם היפה של מדורי ייעוץ, ומדור "מחלק מוסר" ישמח לספק לכם את הצורך.

אם אינך בטוח איך נכון לנהוג במצב מסוים בלי לצאת תחת, אם את צריכה עצה טובה מחברה אבל כבר הרחקת את כל אלה השפויות שהיו לך, אם יש לך שאלה מביכה מהסוג שאפשר לשאול רק באנונימיות, שלחו מייל לכתובת:

mechlak.musar@gmail.com

התשובות של "מחלק מוסר" אדיבות וכנות אך אינן מהוות תחליף לייעוץ מקצועי, נו מה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ