חברינו מזדקנים ונהיים בלתי נסבלים. מותר לנתק את הקשר?

בגילנו המתקדם, רבים מידרדרים מנטלית ומפתחים התנהגויות שקשה לשאת. זו כבר לא חברות, זו עבודה סוציאלית. מצד שני, אלה אנשים שבילינו איתם אלפי שעות נעימות וחשוב מכך - הם חברים

מאזני משקל
יוענה גונן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מאזני משקל
יוענה גונן

בגילנו המתקדם יחסית, חברים רבים מידרדרים מבחינה מנטלית ומתחילים להכביד. אני לא מדבר על בעיות בריאות, אלא על התנהגויות שכבר קשה לשאת. מדובר בחברים ותיקים ואהובים שבילינו איתם מאות ואולי אלפי שעות נעימות. והנה זה מתחיל להיות אחרת, ואנחנו אובדי עצות.

יש כאלה שמשתלטים על השיח ולא סותמים את הפה, ובכל פעם שמישהו במקרה משחיל מלה הם מתעלמים וממשיכים לטחון עד זרא. יש המטלפנים בשעות משונות, חוזרים ומספרים את אותם דברים ומכבירים פרטים. יש כאלה ששותקים שתיקה קדורנית והופכים אותך לספק בידור שצריך להחזיק על כתפיו פגישה שלמה, יש שנהפכו לתוקפניים, יש שאימצו דעות משונות ומתעקשים להדגים ולשכנע (החל בטבעונות וכלה בתמיכה בעמדות ימין סהרוריות). אחרים התאלמנו או חלילה שכלו ילדים, ועקב זאת השתנו מאוד. ביותר מדי מקרים אנו מרגישים לא כחברים אלא כעובדים סוציאליים.

מאזני משקל

יוענה גונן | |מחלק מוסר

אנו חיים בעיצומו של עידן מבלבל ומתעתע, תועים בין כללי הנימוס של העולם הישן, שהולכים ומאבדים רלוונטיות, ובין כלליו של העולם החדש, שטרם התגבשו בצורה ברורה. תקופות כאלה הן שעה אפלה לאנושות אך שעתם היפה של מדורי ייעוץ, ומדור "מחלק מוסר" ישמח לספק לכם את הצורך.

אם אינך בטוח איך נכון לנהוג במצב מסוים בלי לצאת תחת, אם את צריכה עצה טובה מחברה אבל כבר הרחקת את כל אלה השפויות שהיו לך, אם יש לך שאלה מביכה מהסוג שאפשר לשאול רק באנונימיות, שלחו מייל לכתובת:

mechlak.musar@gmail.com

התשובות של "מחלק מוסר" אדיבות וכנות אך אינן מהוות תחליף לייעוץ מקצועי, נו מה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ