אצל ציפורה ובלה - סוד זה סוד

הן מטיילות יחד בפארק ולשתיהן עיתון ביד. קצת הבהלנו אותן אז נתנו להן לחלוף, ובדרך דלינו קצת מסקנות מסווגות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פארק הירקון, לפני כחודשיים
פארק הירקון, לפני כחודשייםקרדיט: הדס פרוש

05:30 בפארק של ירקון. בובה ואני יורדים כהרגלנו לטיול בוקר. הצצה בנייד מגלה ששוב קרה משהו בכור האיראני. אני פותח רדיו כדי להאזין למבזק החדשות ותופס רק שני משפטים. הקריין עבר לנושא אחר. "When you have to shoot, shoot. Don't talk. כל רגע עוד איום ועוד איום. נמאס לי כבר לשמוע על זה", בובה אומרת ופורצת בספרינט אימתני אחרי דוכיפת רק כדי להבהיר את הנקודה עד הסוף.

שתי נשים שצועדות בסמוך קופצת בבהלה מהנחישות שלה. "ממש נבהלתי מהכלב שלך", אומרת אחת מהן ואני מתנצל. משגר לעברה מבט. היא מחייכת אלי מרחוק כמו ילד שיודע שזה עתה עולל תעלול. "את לא זזה ממני עכשיו. לכי לידי ותהיי בשקט", אני נוזף בה. היא משפילה מבט ואני מלטף אותה שלא תיעלב יתר על המידה. זה האופי הזאבי שלה שלא עושה יותר מדי חשבון. אני אוהב אותו.

שתי הנשים המשיכו משם. לשתיהן עיתון "ישראל היום" מגולגל ביד, משתפות זו את זו במסקנות המבצעיות שלהן על התקיפה באיראן. אנחנו מאחוריהן בטקטיקת "תן לו לחלוף". זה תרגיל נפוץ של טייסי חיל האוויר שמטרתו להימנע מעימות חזיתי ולשמור על פרופיל נמוך. לאחת יש פאוץ' ענק בצבע תכלת התלוי על מותניה כמו תיק של כרטיסן "אגד" בשנות השישים. ולשנייה כובע גדול שעליו מתנוסס לוגו של חברת טיולים מוכרת. "איך אתם אוהבים החינם הזה", בובה מגחכת, "זו המהות שלכם. אם זה חינם, אז בחייך - תביא שניים".

"אמרו שהם הפציצו אצל האיראנים", אומרת האחת. "איך הם תמיד מגיעים בשקט ונותנים פאץ' בלי שהם שמים לב".

- "זה החמקן", עונה השנייה. "כמו שאברם היה נכנס הביתה בשתיים לפנות בוקר אחרי הפוקר".

הן צוחקות ואני מחייך. בובה מרימה גבה אבל שותקת. מעדיפה שלא להכעיס אותי שוב עם תעלול שאינו במקום.

"בלה, זה עוד כלום. הבן של שרה תפס עמדה בתעשייה האווירית. הוא אומר ששום טיל לא יכול לפגוע בנו. הוא וחבר שלו המציאו מן קרן לייזר כזו שעושה מהטיל קוואץ' עוד לפני שהוא מגיע".

"את יודעת את זה בוודאות?" התערבתי. "נשמע שיש לך מידע מסווג" .

"אני יודעת כי הבן של שרה לא מדבר אף פעם. אסור להם לדבר אבל איתי הוא מרגיש בטוח. בחורצ'יק, אנחנו לא מהזמנים שלכם. אנחנו מהדור שבו סוד היה סוד! בכל מה שקשור לביטחון המדינה, מציפורה ובלה לא תוכל להוציא אפילו מילה!"

נחום שוורצברג ובובה

נחום שוורצברג | בובה ואני

שיחות בין אדם לכלבו על נושאי השעה, תוך קריצה על האנקדוטות הקטנות של חיי היום-יום (ופה ושם גם על עניינים אחרים...)

נחום שוורצברג מחבר רב-המכר "לחם קימל". למייל | לפייסבוק

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ