תאונה מתוכננת מראש

בהשראת צ'רלי צ'פלין ולורל והארדי - הצלם (ושחקן) סנדרו ג'ורדנו מציג סדרה אבסורדית ומלאת הומור; ולאלה שמסתכלים קצת מעבר - גם אמירה יש

סנדרו ג'ורדנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סנדרו ג'ורדנו

REMMIDEMMI / אוצר: ניר הרמט

סנדרו ג'ורדנו, שחקן איטלקי, מצלם "סיפורים קצרים" על עולם הנופל כלפי מטה, עולם קורס.  הוא קורא לעצמו __remmidemmi , מילה בסלנג גרמני שמשמעותה היא 'מסוכסך, מבולבל, רועש, קולני'. ג'ורדנו מצלם סצינות יומיומיות שהשתבשו ותופס רגע מכריע אחד שהופך את המציאות על פניה.

"מאז שהייתי ילד אהבתי את הסרטים של צ'רלי צ'פלין ושל לורל והארדי. הם הצחיקו אותי. בסרטים שלהם לעתים קרובות אנו רואים סיטואציות  נוראות שקורות לדמויות, תאונות רציניות שבסופן תמיד באה הנפילה. התגובה האינסטינקטיבית היא בלבול ומבוכה כלפי גורלה של הדמות, אבל אז המבוכה מומרת בצחוק גדול ומשחרר. את האפקט הזה אני מבקש ליצור מחדש דרך הצילומים שלי.

כל הצילומים מבוימים, והדמויות המופיעות בהם הם שחקנים מקצועיים. סט הצילום - התפאורה, הבגדים והשיער מכוונים כדי לייצג את הפרטנזיה של הדמויות ואת היומרה שבה הן מציגות את עצמן לעולם. רק הגוף שלהם ברגע ההתרסקות מבטא את השבריריות ואת האמת. זוהי טרגדיה המסופרת בדרך אירונית, משועשעת. אני חש אמפתיה כלפי הדמויות שלי המאפשרת לי לספר את הסיפורים האלו. אני מקווה שמי שיצפה בעבודות, ימצא בהן גם צחוק משחרר."

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ