קצת על אהבה וניפוץ האשליה

המיה מורן שיחזרה תמונות מיתוג שמצאה בגוגל מהעירייה דוביל, והעלתה שאלות בנוגע לפנטזיות ולאשליות שנרקמות בעקבות הדימויים

המיה מורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המיה מורן

אהבה בדוביל

אם תחפשו ב"גוגל" את המלה "דוביל" (Deauville), כמוני, בוודאי קיבלתם צילומים של זוגות רומנטיים לוגמים קוקטייל ליד הבריכה, משחקים על החוף או מתכרבלים בחדרים של בתי מלון. בצילומים הללו יש תמיד את אותה הבטחה: צעירה רווקה וצעירה, חמושה בבקיני ונחושה מספיק לציד גברים (עדיף צרפתיים), תגמור את סוף השבוע בדוביל בזרועותיו של מאהב.

באתי לדוביל לרזדנסי לחפש אהבה. וכשהגעתי חיפשתי את המקומות שראיתי בגוגל ושחזרתי את הצילומים שראיתי עם גברים שהתאימו בדרך כלשהי לתיאור או לדפוס ההתנהגות של הגברים שראיתי בצילומים בגוגל. בכל אחד מהמפגשים הללו קיים המתח שבין הדימוי הרומנטי, המציאות והשחזור.

כשהצילומים שלי יקבלו חיים משלהם בעולם התמונות, הם ייבלעו לתוך בנק הצילומים האינטרנטי, דבר שיהפוך את הקשר שלהם עם המציאות למורכב עוד יותר. בדומה לעבודות שחזור אחרות, גם בצילומים שלי נפתח פער בין הרגע שמתואר בצילום לבין מה שהוא מסמל והאירוע האמיתי שמתואר בו. בעוד שהראשון יכול להיתפס כאהבה אורגנית, השני הוא אהבה סינתטית. המתח הזה, שהוא במידה רבה אינהרנטי, מקבל ממד נוסף בצילומים שמתארים רגעים אידיאליים, כמו הירגעות, חופשה ובילויים. (המיה מורן)

תמונות שנמצאו בגוגל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ