חשיפה / בלוג הצילום

כשג'ז הוא החמצן וצילום הוא השפה

כשהייתי בן 11 והתחלתי לגבש את הטעם המוזיקלי שלי, לא אהבתי ג'ז. עצה שקיבלתי מחבר, שלימים הפך ג'זיסט, עשתה את כל ההבדל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ד
סלעית יהב
יוסי צבקר
יוסי צבקר

כשהייתי בן 11 והתחלתי לגבש את הטעם המוזיקלי שלי, הייתי משמיע לחברים קטעים שאהבתי והם היו משמיעים לי. באחת הפעמים האלה השמעתי לחבר אחד, ניצן עין הבר, שהיה כבר בן 12 ומאוד מצוי בעולם המוזיקה, אלבום של סנטנה. הוא הקשיב, אמר שזה יפה אבל שכדאי לי לנסות ולהאזין לתקליט של פסנתרן הג'ז צ'יק קוריאה. ניסיתי. לא נהניתי. אמרתי לו: "לא אוהב, הצלילים שם מתחלפים מהר מדי''. "כן, גם אני לא אהבתי בהתחלה. אבל אבא שלי אמר לי שאם נקשיב לזה הרבה פעמים בסוף נתרגל", הוא ענה.

מה יש לומר, התרגלתי. אפילו התאהבתי. ג'ז הוא החמצן שלי. ומאחר שצילום הוא השפה האמנותית שלי, לא היה מנוס מלחבר את שתי התשוקות האלה. הג'ז בארץ מלבלב ופורח. בעשר השנים האחרונות ישראל נהפכה לסוג של מעצמה בתחום. רבים מנגני הג'ז נהיו חברים שלי ואני מלווה אותם ומצלם אותם על הבמה ומאחורי הקלעים. אחד מהם הוא אותו ילד שנתן לי אז עצת הזהב. היום הוא נגן ג'ז נפלא.

תערוכה חדשה של יוסי צבקר תיפתח בשבוע הבא במועדון הג'ז "שבלול" בתל אביב, ובה מבחר של תמונות של כמה מהכישרונות הבולטים בתחום.

אליו וילהפרנקה
עמיר ברסלר
עומרי מור
מימין רז קרוגמן, אלי דג'יברי ועמית פרידמן
סלעית יהב
גלעד אברו
ברק מורי
איתן איצקוביץ
עמוס הופמן
מרינה מקסימיליאן

על הבלוג | חשיפה

על הבלוג: דניאל צ'צ'יק - עובד ב"הארץ" משנת 2003, מצלם עבור מוספי גלריה וסוף השבוע. יזם ועורך בלוג הצילום של "הארץ". עבודותיו הוצגו במיטב המוזיאונים בארץ וגם במספר תערוכות וירידים בחו"ל. ניתן להתרשם מעבודותיו באתר: danieltchetchik.com
הצעות לפרסום ניתן לשלוח ל: danielt@haaretz.co.il צילומים ברוחב 2,500 פיקסלים וטקסט עם תיאור קצר של עד 400 מילה. יש להעביר את החומרים ב- wetransfer

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ